Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BEYKOZ 40. TURİZM HAFTASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR..

Beykoz, bu yıl 15-22

Beykoz, bu yıl 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanan 40. Turizm Haftası’na ev sahipliği yapıyor. Doğa gezileri, fotoğraf turları, cam şovları, spor müsabakaları, yarışmalar ve uçurtma festivaliyle renklenen hafta kapsamında bir de çalıştay yer alıyor.

beykoz turizm haftası tanitim 5İstanbul Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi’nin ortak etkinlikleriyle kutlanacak olan 40. Turizm Haftası’nın basın lansmanı, turizm acenteleri, sektör yayıncıları ve basın mensuplarının katıldığı tanıtım turuyla yapıldı. Kültür ve Turizm İl Müdürü Nedret Apaydın, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun katılımıyla Küçüksu İskelesi’nden tekneyle açılan turizmcilere Göksu’dan Anadoluhisarı, Kanlıca, Anadolukavağı ve Poyrayköy’e kadar Boğaz’ın güzellikleri eşliğinde gezi güzergâhı tanıtıldı. Basın Lansmanı katılan turizm dostları hafta kapsamında belirlenen Cam Ocağı, Polonezköy Tabiat Parkı ve Kelebek Çiftliği gibi ilçenin turizm noktalarını da gezdi.

beykoz turizm haftası tanitim 3Ülke genelinde her yıl kutlanan Turizm Haftası’yla yurt çapından turizm bilincinin gelişmesi, iç turizmin canlanması ve turizm hareketlerine katılımın artması amaçlanıyor. Beykoz’un kültür ve doğa mirası ile gelişen turizm vizyonuna katkı yapacak hafta boyunca rehber ve acentaların katılımıyla ilçe turları, fotoğraf gezileri, cam şovları, yöresel yemek, balık tutma ve yoğurt yeme yarışmaları, uçurtma festivali, paintball ve plaj futbolu karşılaşmaları yapılacak. Etkinlikler kapsamında yer alan çalıştayda ise “Beykoz’da Sürdürülebilir Turizm ve Çözümleri” masaya yatırılacak, ilçenin turizm dinamiğini artıracak öneriler paylaşılacak.

beykoz turizm haftası tanitim 4İstanbul’un en yeşil ilçesi olan Beykoz’da turizm haftasına ev sahipliği yapmaktan kıvanç duyduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Kanal Riva, Hollykoz, Kılıçlı Film Platosu, Yalıköy Cam Sokağı, Kanlıca-Çubuklu Sahil Yolu, Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı, Karlıtepe Mesire Alanı, Bal Kent, Yuşa Tepesi Yenileme ve Teleferik Projeleri’yle Beykoz birkaç yıl içinde turizmin yıldızı olacak.  Turizm Haftası’nın ilçemizin gelişen vizyonuna katkı sunacağını ümit ediyor, tüm İstanbulluları bir birinden keyifli ve renkli etkinliklere ilçemizin turizm noktalarını keşfetmeye bekliyorum” dedi.

beykoz turizm haftası tanitim 7

beykoz turizm haftası tanitim 6

beykoz turizm haftası tanitim 2

beykoz turizm haftası tanitim 1

Reklamı Geç