Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BEYKOZ VAKFI KAPILARINI YENİDEN AÇIYOR..

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve dopdolu kültür sanat faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açıyor.

1994 yılında kurulan, bir dönem ilçedeki çocukların, gençlerin, öğrencilerin, sanatçıların ve kültür sanat adamlarının buluşma noktası olarak hizmet veren vakıf çeşitli imkânsızlıklardan dolayı aktif hayatına veda etmişti. Vakıf yönetiminden gelen talep üzerine Beykoz Belediyesi’ne devr edilen vakıf kapsamlı bir tadilata alındı. Yaklaşık 1 milyon TL yatırımla yepyeni bir çehreye kavuşan vakıfta, tüm alanlar elden geçirildi.

138 koltuklu tiyatro ve konser salonu, sergi ve fuaye alanları, resim, tiyatro, müzik, koro ve seminer sınıfları ve etüt odaları sanatseverlere kapsamlı şekilde hizmet için A’dan Z’ye yenilendi. Mevcut alanda mekânlar ferah şekilde yeniden tasarlandı. Engelli ilçe sakinleri için asansör ve rampalar yapıldı, tuvaletler yenilendi. İlk kez asansör, yangın kulis giriş çıkışının yapıldığı, zemin taşlarının değiştirilerek daha ferah bir görünüme kavuştuğu Beykoz Vakfı’nda her alanda büyük bir titizlikle çalışıldı.

Resim kursu, tiyatro, müzik-ritm ve folklor kurslarının halen devam ettiği merkezde, konferans ve seminerler de düzenlenecek. İlk kurulduğu günden bu yana ilçedeki tiyatro severlerin uğrak noktası olan vakıfta tiyatro çalışmaları aktif olarak sürdürülecek. Vakıf içerisinde bulunan kütüphane ise 7’den 70’e ilçe sakinlerinin başvuracağı kaynak bir mekân olarak yenilendi. Açılış programı Cumartesi günü saat 14.00’da..

Reklamı Geç