Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BEYKOZLULAR BELEDİYE ÖNÜNDE BAYRAMLAŞTI…

Bereketin, paylaşmanın ve teslimiyetin

Bereketin, paylaşmanın ve teslimiyetin aynası olan Kurban Bayramı, tüm Beykozluları birleştirdi. Beykoz Belediyesi önünde gerçekleştirilen bayramlaşma programına toplumun her kesiminden vatandaş katılarak bayramın havasını hep birlikte soludu.

beykozbayram2Bayramlaşma programına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak, Meclis üyeleri, Başkan yardımcıları, muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe halkına hitaben yaptığı konuşmada, bayramın birlik ve beraberliğe vesile olmasını vurgulayarak, “ Bayram günleri, kalplerin yumuşadığı, yardımlaşmanın olduğu,  eksik taraflarımızı giderdiğimiz, muhasebe günleridir. Bayramın, Beykoz’umuzdaki 250 bin insanımıza ve dünyadaki 1.5 milyar müslümana hayırlara getirmesini Yüce Allah’tan temenni ederim. Ayrıca şu anda Hac vazifesini yerine getiren kardeşlerimizin de haclarının mebrur ve makbul olmasını, ülkelerine sağ salim dönmelerini temenni ederim” dedi.

beykozbayram1Türkiye’ye iç savaş nedeniyle göç eden Suriye’li vatandaşlara, Türkiye olarak ev sahibi yaptıklarını, kendilerinin ensar, onların da muhacir olduklarını vurgulayan Çelikbilek; “Onlar bize bir emanettir. Biz, geçmişte istiklal harbini yaşamış bir milletin evlatlarıyız. Bugün de barıiş, özgürlük ve diğer haklar için çırpının insanları da o şekilde değerlendirmek lazım.  Dünyadaki Müslümanların üzüntüsü, hepimizindir. İnşallah, artık Türkiye’nin topraklarında şehit acı haberlerinin olmadığı bir barış sürecine girmiş bulunuyoruz. Sadece bizim değil, komşularımızın da rahat olmasını arzuluyoruz. Dünyanın her tarafından barışın hüküm sürmesini diliyoruz. Büyük devlet ve millet olmak bunu gerektirir.” diye sözlerine ekledi.

beykozbayram6Kaymakam Süleyman Erdoğan’da, bayramların, çocuklarımıza, ailelerimize daha bir sevgi dolu bakacağımız, Kurbanın önemini özümseyip,  güzel muhasebe zamanları olması gerektiğini söyleyerek, bayramlaşma programının hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ettiğini belirtti. Konuşmaların ardından vatandaşlara kavurmalı pilav, tatlı ve ayran ikramı yapıldı. İkramların ardından vatandaşlar Kaymakam Erdoğan, Başkan Çelikbilek ve diğer katılımcılarla bayramlaştılar.

beykozbayram5

beykozbayram3