Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİNALİ YILDIRIM’IN SEÇİM DURAĞI SULTANBEYLİ OLDU..

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sultanbeyli Bilim ve Teknoloji Merkezi açılışına katıldı.

Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’yla birlikte hayata geçirdiği Bilim ve Teknoloji Merkezi, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gençlerin hizmetine sunuldu. Açılışta konuşan Binali Yıldırım, “Artık zaman milli ve yerli teknolojileri daha çok kullanma zamanıdır. Savunma sanayinde her şeyi dışarıdan alıyorduk, yüzde 20 yerli ve milli teknoloji vardı ama şu anda yüzde 65’e çıktı. Gemilerimizi, helikopterlerimizi, tanklarımızı hatta füzelerimizi dahi kendimiz yapar hale geldik. Daha da iyi olacak.” dedi. Gençlere, son günlerde sosyal medyayı takip edip etmediklerini soran Yıldırım, “Bizim ‘Onu da yaptık’ diye bir lafımız dolaşıyormuş. Gördünüz mü? Kastamonu 15 Temmuz Tünelleri için söylemiştim onu. O söylediklerimizi capsler yapmışlar, klipler yapmışlar. sağ olun, var olun, sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizleri seviyorum sevgili gençler” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde uzay ünitesinden matematiğe, fizik, mekanik ünitelere kadar 42 bilim ünitesi bulunduğunu, robotik kodlama eğitimi olacağını, robotlar tasarlanacağını dile getirerek, merkezin hemen yanında Sultanbeyli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de uygulama okulu seçildiğini kaydetti. Okulda robotik kodlama laboratuvarı, mobil yazılım ve aplikasyon geliştirme laboratuvarları kurulacağını belirten Yıldırım, öğrencilerin teknolojiyle ilgili fuarlara gönderileceğini vurguladı.

“Artık Zaman Milli ve Yerli Teknolojileri Daha Çok Kullanma Zamanı”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, adaylığının açıklanmasının ardından bir vizyon ortaya koyduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “İstanbul geleceğine, vizyonuna ‘İstanbul geleceğimiz 4.0’ diyorum. İstanbul 4.0 deyince gençler bunun ne anlama geldiğini çok iyi bilir. İstanbul 4.0 demek, bilimle, teknolojiyle akıllı şehir olarak İstanbul’u geleceğe taşımak demek. Artık zaman milli ve yerli teknolojileri daha çok kullanma zamanıdır. Savunma sanayinde her şeyi dışarıdan alıyorduk, yüzde 20 yerli ve milli teknoloji vardı ama şu anda yüzde 65’e çıktı. Gemilerimizi, helikopterlerimizi, tanklarımızı hatta füzelerimizi dahi kendimiz yapar hale geldik. Daha da iyi olacak.”

“Teknoloji Üretmek Zorundayız”

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de yaptığı konuşmada, globalleşen dünyada gerçek anlamda bağımsızlığın en temel şartının teknolojiyi üreten, geliştiren ve ihraç eden bir ülke konumunda yer almak olduğunu ifade etti. “Teknoloji konusunda sadece tüketici boyutta kaldığımız sürece ne yazık ki bağımsızlıktan bahsedemeyiz” diyen Başkan Keskin, “Dünyada yaşanan gelişmelere baktığımızda teknolojide adım kaydedemeyen ülkeler özgürlüğünü garanti altına almamış demektir. Devletimizle birlikte teknolojinin tüm alanlarına yatırım yaparak tüketici toplumundan üretici toplumuna geçmek artık elzem bir hal almıştır. Bilimde, kültürde ve sanatta ileri bir düzeye gelmenin tek yolu çok çalışmaktır. Çalışmak ise hayal kurmakla başlar. Ecdadımız asırlar boyunca bir medeniyeti oluştururken hep daha fazlasını ve hep daha ilerisini hayal etmiştir. “Kızıl Elma” diye bahsettiğimiz ufkun ötesi işte aslında budur. Biz gençlerimize hep hayallerinin peşinden gitmesini söylüyoruz. Hayallerinizin peşinden koşarken ya da gece gündüz çalışırken büyük zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Hayal kırıklıkları da yaşayabilirsiniz ama asla yılmadan yola devam etmelisiniz. Bizim inancımızda ümitsizliğe asla yer yoktur. Yüreğinizdeki iman asla bitmeyecek olan en büyük bakiyenizdir” şeklinde konuştu.

Bilim ve Teknoloji Merkezi ile ilgili de bilgiler veren Başkan Keskin, “Bilim ve teknoloji merkezimizde 42 bilim ünitesi, maker atölyesi, uygulama okulu teknoloji eğitimi, bilim ve teknoloji gezileri yer alacak” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da bir selamlama konuşması yaparak bilim ve teknoloji merkezinin gençlere kazandıracaklarına dikkat çekti. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği milli teknoloji hamlesini hayata geçirmek için çalıştıklarını kaydederek, “Bağımsızlığımız için olmazsa olmaz teknoloji ürünlerini üretmek istiyoruz. Savunma sanayinde bu konuda büyük gelişmeler yaşandı. Bugün açılışını yaptığımız merkez bu anlamda çok kıymetli” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılar açılışı gerçekleştirdi. Daha sonra katılımcılar bilim ve teknoloji merkezinde incelemelerde bulundu.

Reklamı Geç