Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ONBİNLER 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN DUA’DA BULUŞTU..

Ümraniye Belediyesi, 15 Temmuz

Ümraniye Belediyesi, 15 Temmuz Cuma günü devletin ve milletin bağımsızlığını yok etmek için gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit düşen vatansever güvenlik güçleri ve vatandaşları Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd etti.

umraniye sehitleri andi 1Ümraniye Meydanı’nda gerçekleşen Kur’an tilaveti ve mevlit programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz ve Hasan Turan’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İşleri Müdürü Muhammet Kılıç, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yasin Çakar, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

umraniye sehitleri andi 7Dua gecesinde bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan hadisenin milletin birlik ve beraberliği sayesinde başarıya ulaşamadığını söyleyerek şehitlere rahmet diledi. “Şehitlerimiz artık Türkiye’nin evlatlarıdır. Şehitlerimizi asla unutmayacak ve unutturmayacağız” diyen Çakıroğlu, şehit ailelerine baş sağlığı ve yaralılara şifa diledi. Ardından 15 Temmuz gecesi şehit olan Ümraniyeli Onur Kılıç’ın babası Yüksel Kılıç bir konuşma gerçekleştirdi. “Allah’a hamdolsun ki sizlerin karşısına alnım ak çıkıyorum. Allah’ın izniyle kimse bizi ve bu vatanı ezip geçemez. Bizlerde bu iman gücü, Allah, Peygamber ve vatan sevgisi oldukça bizi kimse yıkamaz. Allah hepimizden razı olsun” diyen Kılıç, “Bu vatan için canımızı seve seve vermeye her zaman hazırız” dedi.

umraniye sehitleri andi 8BAŞKAN CAN: “MİLLET OLARAK İRADEMİZE SAHİP ÇIKTIĞIMIZ SÜRECE KİMSE BU MİLLETE EL SÜREMEYECEKTİR”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 15 Temmuz’da yaşanan olaylardan bahsetti ve sebep olanları lanetledi. Eski darbelerden bahsederek “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha Başbakanlığı döneminde ‘Biz kefenimizi giyip yola çıktık’ demişti, bu millet ve onların Başkomutanı ölümden korkmuyor, korkutamazsınız” diyen Başkan Hasan Can, milletin 15 Temmuz’da gösterdiği kahramanlıklardan örnekler verdi.

umraniye sehitleri andi 5 “Biz millet olarak irademize sahip çıktığımız sürece kimse bu millete el süremeyecektir” diyen Başkan Hasan Can, şehitlere Allah’tan rahmet ve yaralılara şifa diledi. “Her birimizin üzerinde hakkı olan şehit ve gazilerimizin ailelerinin yanında olacağız. Kahraman milletimize, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, tüm siyasi partilere, Ümraniye meclisine ve birliğimize destek veren herkese şükranlarımızı sunuyorum. Ümraniye Belediye Meclisi olarak darbeye karşı müşterek bir deklarasyon yayınladığımız bilgisini sizle paylaşmak istiyorum” diyen Başkan Hasan Can, “Bu millet, yiğit millet” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

umraniye sehitleri andi 4Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, yaşanan hadiseleri kınadı ve şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyerek millî birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti. 15 Temmuz’da yaşanan hadiseleri anlatan Dervişoğlu, “Vatandaşların bağımsızlığı için sokaklara dökülerek yaptıkları bizim milletimize mahsustur” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

umraniye sehitleri andi 11AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan yaptığı selamlama konuşmasında, millî iradeye yapılan saldırıyı lanetleyerek, vatanı için şehit olanlara rahmet ve yaralılara şifa diledi.

umraniye sehitleri andi 3Ardından konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, “İstiklal, vatan ve millet uğruna bir haftadır sokaklarda olan, milletini çiğnetmeyen, evlatlarını kurda kuşa yedirmemek için mücadele eden, her şeyden fedakârlık eden bu millet olduğu sürece bir daha sadece Türkiye’de değil dünyada darbeler olmayacak. Siz dünyaya iradeniz için şaha kalkmayı, asil ve edepli bir duruş sergilemeyi öğrettiniz” dedi. Millet iradesinin ve demokrasinin öneminden bahseden Boyraz, şehitlere rahmet ve gazilere şifa dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

umraniye sehitleri andi 9Programın son konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Bugün burada bir arada olduğumuz için ne kadar hamd etsek azdır. Bunlar aziz milletimiz sayesindedir” dedi. “Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifa diliyor, şehit ailelerimize baş sağlığı diliyoruz. Şehitler bizim rehberimizdir. Şehitler muma benzer, kendisi yanar ama çevresini aydınlatır. Bugünlerimizi şehitlerimize borçluyuz. ‘Bir neslin kaderini bir önceki nesil tayin eder’ çocuklarımız için zulme karşı direneceğiz. Bu insanlık ve Müslümanlık görevimizdir” diyen Turan, etkinlikte bir araya gelinmesine vesile olduğu için Ümraniye Belediyesi’ne teşekkür etti.

umraniye sehitleri andi 10Konuşmaların ardından; Hafızlar Ali Fıstık, Bahri Şahin, Ebubekir Serenli, Mustafa Biçer, Ahmet Bilal Erdem ve Osman Osmanoğlu tarafından Kur’an tilavet edildi. Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün duasının ardından vatandaşlar hep birlikte Kısıklı Meydanı’na geçerek Demokrasi Nöbeti’ne devam etti.

umraniye sehitleri andi 6

umraniye sehitleri andi 2

Reklamı Geç