Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREN İLÇEDE KİTAPSEVERLER AKIN EDİYOR..

Bir ilkin gerçekleştiği Çekmeköy’de

Bir ilkin gerçekleştiği Çekmeköy’de kapılarını açan Kitap Fuarı, büyük ilgi görüyor. Gazeteci yazar Nedim Şener’in de katıldığı açılış programında konuşan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “10 yıldır bu ilçeye yaptığım en güzel hizmet bu oldu” dedi.

Çekmeköy Belediyesi tarafından kurulan kitap fuarının açılışı gerçekleşti. Madenler Meydanı’nda gerçekleşen kitap fuarının açılış törenine Kaymakam Adem Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Gazeteci-Yazar Nedim Şener ile kitapseverler katıldı. 69 yayınevinin stant açtığı binlerce kitabın yer aldığı kitap fuarına iki günde 13 bin 500 kişi gezdi. Gazeteci-Yazar Nedim Şener fuarın açılış gününde ilk söyleyişi yapan yazar oldu.

Açılış programında Çekmeköy için önemli bir gün olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Poyraz: “Çekmeköy’ün için güzel bir gün. İlçemizde ilkini yaptığımız kitap fuarını açıyoruz. 10 yılda bu ilçeye yaptığım en güzel hizmet ve beni en çok heyecanlandıran bir çalışma oldu. Fuarımızı ilk gün 13 bin 500 kişi ziyaret etti. Hedefimiz 10 günde 200 bine yakın insanımıza ulaşmak. İnşallah bu fuar amacına ulaşacak ve bundan sonraki yıllarda da gelişerek devam edecek” dedi. Başkan Poyraz, eğitime her zaman büyük önem verdiklerini hatırlatarak; “Bazı hizmetler ertelenebiler ancak eğitim hiçbir zaman ertelenemez, ihmal edilemez” dedi.

Hayatında bir ilk olduğunu ifade ede Gazeteci -Yazar Nedim Şener:  “Benim için hayatımda bir ilk, Çekmeköy içinde bir ilk. İlk kez kitap fuarı düzenliyor. Ben, imza günü için buraya gelmiştim ama açılışı benim ile yapmayı teklif ettiler. Buda beni hayatımda büyük bir sorumluluk. Çünkü bundan sonra da umarım uzun ömürlü olacaktır. Her davet edilişimde Çekmeköy’e gelip bu fuarı desteklemek benim için artık bir görev oluyor” şeklinde konuştu.

Kaymakam Adem Arslan: “Ben de Çekmeköy Kaymakamı olarak henüz iki aydır Çekmeköy’de görev yapıyorum. Geldiğimden beri ilçemizde birçok faaliyete şahit oldum.  Bir ilki gerçekleştirdi belediyemiz. Çekmeköy Kitap Fuarı’nı açtı. Tabi bu anlamda Çekmeköy halkının öğrencilerimizin yazarlarımız ile kitap yayın evleri ile bir arada bulunması bizler için çok önemli. Özellikle yazarlarımızın yapacağı sohbetlere iştirak etmeleri gelecek adına çok önemli yansımaların olacağını düşünüyorum” dedi.

Reklamı Geç