Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BÜTÜN TÜRKİYE, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ..

Türkiye’deki Corona virüsü salgını

Türkiye’deki Corona virüsü salgını nedeniyle zor günler geçiren sağlık çalışanlarına moral olması için güzel bir eylem gerçekleştirildi. Destek sonrası vatandaşlara teşekkür eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, destek eyleminin üç gün sürmesini teklif etti.

Dokuz gün önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gece yarısı yaptığı açıklama ile dünyanın yaşadığı kâbusa ortak olan Türkiye, günde yüzlerce hastaya bakan sağlık çalışanlarına destek olmak için balkon ve pencerelerine çıktı. Vatandaşlar sağlık çalışanlarına destek amaçlı Türkiye’nin her yerinde saat 21:00’da balkon ve pencerelerine çıkarak sağlık çalışanlarının insan üstü eforlarını alkışladı.

https://www.youtube.com/watch?v=QgMef1tfofY

Vakaların ve ölümlerin giderek artığı Avrupa ülkeleri de benzer bir destek eylemini gerçekleştirmişti. Almanya, İtalya, İspanya ve Yunanistan’da geçen haftalarda vatandaşlar alkış eylemiyle sağlık çalışanlarına şükranlarını ifade etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan alkışlı destek sonrası paylaştığı mesajında aynı desteğin üç gün üst üste tekrarlanmasını teklif etti.

Koca şunları söyledi: “SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!”

Reklamı Geç