Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakçı İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu Giresun’a Hayırlı Olsun!

Bu haberin fotoğrafı yok

Giresun’un Çanakçı ilçesine Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Çanakçı Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nun açılışı Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Yurt içi ve yurt dışında, eğitim ve kültür alanındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekleyen Ümraniye Belediyesi, kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyerek Giresun’un Çanakçı ilçesine yatılı imam hatip lisesi ve ortaokulu olarak kullanılmak üzere bina yapılmasını sağladı. 4 kattan oluşan,  2700 metrekarelik kapalı alana sahip Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu binası; öğrencilerin yatılı olarak kalabilmeleri için pansiyon ile 13 derslik, 2 laboratuvar, kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 uygulama mescidi, 1 çok amaçlı salon, 1 konferans salonu ve idarî birimlerden oluşuyor. Başkan Hasan Can açılıştan evvel Kanal 28’e canlı yayın konuğu olarak okul hakkında bilgi verdi.

ümraniye'den Giresu'na8

Çanakçı Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nun açılışı; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Giresun Valisi Hasan Karahan, Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Çanakçı Kaymakamı Yusuf Gemici, Çanakçı İlçe Millî Eğitim Müdürü Zafer Balcı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur, Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye İmam Hatip Okulları Mezunları ve Gönüllüleri Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz, Topağacı Mahalle Muhtarı Yaşar Karataş, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Ahmet Şahin, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,  STK Temsilcileri, Meclis Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

ümraniye'den Giresu'na6

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen’in kızı Ayla Türkmen bir konuşma gerçekleştirdi. “Gençlerimiz yarınlarımızın umudu. Babamızın sağlığında yapmak istediği bu okul biz evlatlarına nasip oldu. Kıymetli babamızın adıyla anılmasını sağlamak gayemizdir” diyen Türkmen, okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

ümraniye'den Giresu'na5

Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım ve Çanakçı Kaymakamı Yusuf Gemici, açılışta birer selamlama konuşması gerçekleştirdi ve okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek “Hoş geldiniz” dileklerinde bulundular.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programdaki konuşmasında okulun yapılış sürecini anlattı ve Hacı Seyit Burhan Türkmen’e rahmet diledi. “Çanakçı İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Ortaokulu’nun Çanakçı’ya ve çevresindeki ilçelere hayırlı olmasını diliyor; bağışçı ailemize, okulun yapımı konusunda bize yol gösteren Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşmanın sonunda Ümraniye Çanakçı ve Çevre Köyler Derneği Başkanı Sezer Kadakal, Başkan Hasan Can’a hediye takdiminde bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, “Kayseri neresi, Ümraniye neresi, Çanakçı neresi. Kefenin cebi yok; servet ahrete böyle götürülüyor. Hacı Seyit Burhan Bey servetini bu okul vesilesiyle götürecektir. Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’ye, hayırsever aileye ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hayırlı olsun diyorum” dedi.

ümraniye'den Giresu'na3

ümraniye'den Giresu'na2

Giresun Valisi Hasan Karahan, emeği geçen herkese teşekkür ederek Hacı Seyit Burhan Türkmen’e rahmet diledi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli programda yaptığı konuşmada Türkmen ailesine ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ederek, “Samimiyetle yoğrulmuş bir niyetin hayata geçirilmesiyle oluşturulan eserlerin topluma daha faydalı olacağına inanıyorum. Gönülden bu millete olan sevginin bir tezahürü olması nedeniyle böyle faaliyetler çok önemli” dedi. “Gabar’da bir şehidimiz olması sebebiyle programımız değişti” diyen Canikli, tüm şehitlere rahmet diledi. “Binlerce yıl tarihi olan bu milletten kimseye zarar gelmemiş, dostluk kardeşlik gelmiş ama zarar gelmemiştir” diyen Canikli; millî birlik ve bütünlük vurgusu yaparak Suriye’de yaşanan katliama da dikkat çekti. 16 Nisan referandumunda oylanacak yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında bilgi veren Canikli; parlamenter sistemin eksilerinden de bahsetti.

Program protokol tarafından açılış kurdelasının kesilmesiyle son buldu.

ümraniye'den Giresu'na9

 

Reklamı Geç