Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇANAKKALE DESTANI TUZLA MEYDAN’DA..

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılında; o büyük destanı görsel sanatlarla anlatan ve sergi, tiyatro ve müzeyle donatılan Çanakkale TIR’ı Tuzla Belediyesi’nin ev sahipliğinde meydanda öğrenciler ve ilçe halkıyla buluşuyor.

canakkale tuzla 1Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale TIR’ı hazırladı. Karargah, sıhhiye birliği, siper ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yaşantısını yansıtan figürler, Çanakkale cephesinde kullanılan orijinal savaş malzemelerinden oluşan müze ve fotoğraflarla donatılan TIR, rehber eşliğinde geziliyor. TIR’ın dışında ise minyatür boyutta Zafer Anıtı ile şehitlik ve sırtında top mermisi taşıyan Seyit Onbaşı maketi yer alıyor. TIR’ın durakladığı okulun salonunda ise Çanakkale Zaferi’ni anlatan tiyatro sahneleniyor.

canakkale tuzla 3Tuzla Belediyesi’nin Çanakkale TIR’ı ilk programını İbni Sina Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Hacıoğulları Hilmi Sonay İlkokulu’nda Çanakkale TIR’ını öğrenciler ile birlikte gezdi. Başkan Yazıcı, öğrencilere hem Çanakkale Zaferi ile ilgili bilgiler verdi hem de sorularını yanıtladı.

canakkale tuzla 6İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Çanakkale TIR’ını öğrencilerle buluşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Öğrencilerin Çanakkale ruhunu yaşamasını sağlayan organizasyonun çok önemli bir hizmet olduğunu dile getiren Alireisoğlu, “Tuzla Belediyesi, yıl içinde onlarca otobüsle vatandaşlarımızı Çanakkale’ye götürüyor. Çanakkale’nin de buraya getirilmesi, o ruhun her öğrencimize ulaşacak şekilde organizasyon yapılması, öğrencilerimizin kültürel anlamda beslenmesi teşekkür edilecek ve saygı duyulacak bir hizmettir” şeklinde konuştu.

canakkale tuzla 5Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Çanakkale ruhunu Tuzla’ya taşıyan etkinlikleri sürdürdüklerini söyledi. İstanbul’un her noktasında misafirler ağırlayan etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Yazıcı, “Çanakkale’ye gidemeyen, göremeyen çocuklarımız ve vatandaşlarımıza biz ulaşmaya çalışarak Çanakkale ruhunu mobil TIR üzerinde her yere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu ruhu yaşatmak için elimizden geleni yapmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Biz bu ruhu gelecek nesillere aktaramazsak kendimizi başarılı olmuş saymayacağız. Bu ruhu aktardığımız sürece ülke ve millet olarak ilelebet var olmaya devam edeceğiz. Çanakkale ruhunu 7’den 77’ye herkesin en iyi şekilde kavrayabilmesinin, hepimizin en önemli görevi olduğuna inanıyorum. Bu ruhu anlatmak için değişik konseptlerde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Reklamı Geç