Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY BELEDİYE MECLİSİ ORTAK BİLDİRİ YAYIMLADI..

Çekmeköy Belediye Meclisi, Belediye

Çekmeköy Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz başkanlığında olağanüstü toplanarak, darbe girişimine karşı tüm partilerin ve bağımsız meclis üyelerinin imzaladığı bir bildiri yayımladı.

cekmekoy meclis bildiri 515 Temmuz şehitleri ve tüm şehit ve gaziler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan Çekmeköy Belediye Meclisi 19 Temmuz Salı günü olağanüstü toplanarak, demokrasiye karşı yapılan darbe girişimini kınayan bildiri yayımladı. AK Parti Grubu, CHP Grubu ve bağımsız meclis üyesi tarafından imzalanan bir sayfalık bildiride; ortak tavır, demokrasi ve kardeşliğe vurgu yapıldı. Olağanüstü oturuma; Başkan Ahmet Poyraz ve yardımcıları ile meclis üyelerinin yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, CHP İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Bayram, MHP İlçe Başkanı Cenap Yağmur ve çok sayıda vatandaş katıldı.

cekmekoy meclis bildiri 1Çekmeköy Belediye Meclisi tarafından imzalanan darbe girişimi ile ilgili ortak deklarasyonun tam metni şöyle: “Bizler Çekmeköy Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti ve CHP Grupları ve tüm meclis üyeleri olarak Aziz Milletimizin kendisine Milli İradeye, Devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.

cekmekoy meclis bildiri 4Aziz milletimiz darbenin karşısında dimdik durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu Aziz Millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin Devletine, Hükümetine ve Milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya Demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

cekmekoy meclis bildiri 3Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, Milli iradeye ve Devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. Başta Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve hükümetimiz gibi Çekmeköy Belediye Meclisi de darbe girişimine ortak bir tavır ve ortak bir dille karşı durmaktadır.

cekmekoy meclis bildiri 2Bu ortak tavır Milli irade ve Milletimizi daha da güçlendirmiştir. Çekmeköy halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Türkiye de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir. Milletimizi müsterih olsun.

Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pekçok vatandaşımız Şehit olmuş ya da pek çok kardeşimiz yaralanmıştır. Şehitlerimizden bizlere haklarını helal etmelerini istiyoruz. Darbeye direnirken şahit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

 

Reklamı Geç