Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY BELEDİYE MECLİSİ’NİN YENİ ÜYESİ MUSA İLHAN..

Mayıs ayı ilk birleşimini

Mayıs ayı ilk birleşimini Meclis 1. Başkanvekili Selamet Aygün başkanlığında gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Meclisi’nde Ak Parti’den istifa eden Hüseyin Yüksek’in yerine yeni meclis üyesi yedek birinci sıradan Musa İlhan oldu.

cekmekoy meclis mayis 2Ek gündem maddeleri ile birlikte toplam 8 maddeyi görüşmek için toplanan Çekmeköy Belediye Meclisi’ne Hüseyin Yüksek’in sürpriz istifası damgasını vurdu. Bir süre önce partisinden istifa edip Bağımsız üye olan Hüseyin Yüksek geçtiğimiz günlerde mahkeme kararı ile geri döndüğü partisinin meclis üyeliğinden istifa ettiğini dilekçe ile meclis başkanlığına bildirdi. Mayıs ayı ilk birleşimini gerçekleştiren Çekmeköy Belediyesi’nin Hüseyin Yüksek’ten boşalan yerine yeni üye yedek birinci sıradan Musa İlhan oldu.

cekmekoy meclis mayis 1Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da kısa bir süreliğine katıldığı meclis oturumunda CHP’li üyelerin imzasıyla; ‘Ulus Pazarı yerinin eğitim kompleksi adı altında Ensar Vakfı ya da başkaca herhangi bir vakfa kullanım ya da mülkiyet hakkının verilip verilmeyeceği, son günlerde ülke gündemine bomba gibi düşen Sevimli Papatyalar Anaokulu’ndaki skandala ilişkin bu yerin denetim ve ruhsatı hakkında ne gibi bir işlemde bulunulduğu ve Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile yardımcılarının sahibi olduğu YEDİTEPE Firması’nın huzur hakkı ya da herhangi bir ücret alıp almadığı alıyorlar ise ne kadar aldıklarına ilişkin önergeleri başkanlık makamına oy birliği ile havale edildi.

cekmekoy meclis mayis 3Ulus Pazarı yerine ilişkin yazılı önergeye anında cevap veren Başkan Ahmet Poyraz, “Böyle bir durum asla söz konusu değil. Bu yer tamamen milli eğitime bağlı bir eğitim kurumu ve devlet okulu olacak. Bunun dışında Ensar ya da başka bir vakıf ya da kuruma bu yerin kullanım ya da mülkiyet haklarının verilmesi söz konusu değildir” dedi. CHP Grup Başkan Vekili Gülali Alagöz da de eğitimle ilgili tüm konularda tam destek vereceklerini ifade etti.

Gündem maddeleri arasında oylanarak komisyonlara havale edilen 2. Madde hakkında ise Bağımsız Üye Sıtkı Aydemir’in itirazı vardı. İlgili maddenin hukuka uygun olmadığını söyleyen Aydemir, bu maddenin imar müdürlüğüne geri iade edilmesi gerektiğini ifade etti ancak bu talep hem Ak Parti hem de CHP’li üyelerin oy birliği ile ret edildi. Maddenin komisyonlara havalesi de yine AK Parti ve CHP’li üyelerin oy birliği ile onandı.

Reklamı Geç