Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİSİ TOPLANDI..

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Sağlık

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği Sağlık temalı 4. Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması ekibi bir araya geldi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın ekibini Çamlık Sosyal Tesisleri’nde misafir etti. Ön seçici kurul ve jüri üyelerinin bulunduğu ilk toplantıda proje ile ilgili bilgi alışverişi yapıldı. Ön seçici kurul üyeleri Ayşe Şahinboy Doğan, Nihal Şen; Jüri üyeleri Aydın Sarman, Birol Güven, Erdem Baş, Erol Erdoğan ve Yeşim Dalgıçer’in katıldığı toplantıda yarışmanın bir aylık süreci değerlendirildi.

9 Ekim’de başvuru süreci başlayan yarışmaya bugüne kadar 42 filmin başvurduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Daha bir ay olmadan bu kadar başvurunun gelmesi, yarışmamızın artık takip edilen bir proje olduğunu gösteriyor. Yerel yönetimlerde ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayesine alınan proje olması özelliğine sahip bu çalışmamızın, sinemaseverler tarafından da kabul görmesi bizi ziyadesi ile mutlu ediyor.  Bu yılki temamızı dünya gündemine uygun olarak sağlık teması yaptık. Dünyadaki en büyük zenginliğimiz konusunda da birbirinden çarpıcı mesajlara sahip filmlerin geleceğine eminim” dedi.

Jüri üyelerinden Birol Güven, film ne kadar başarılı olsa da sağlık teması dışında hiç bir filmin değerlendirmeye alınmayacağını belirtirken; Erol Erdoğan da yağlı güreş yarışlarını örnek vererek projenin devamlılığının önemine ve yüzyıllar süren projelerin topluma katkılarına dikkat çekti. Sağlık temalı 4. Çekmeköy Uluslararası Kısa Film Yarışması’na başvurular 25 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecek.

Reklamı Geç