Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA ANLAMLI ETKİNLİK..

‘Her Şehide Bir Fidan’

‘Her Şehide Bir Fidan’ diyen Çekmeköy Belediyesi ve AK Parti İlçe Kadın Kolları, 15 Temmuz demokrasi şehitleri anısına 250 fidan dikti. Şile otoyolu kenarında oluşturulan Şehitler Fidanlığı ve anıtı için Başkan Ahmet Poyraz, “Her gün buradan yüzbinlerce insanımız gelip geçiyor istedik ki şehitlerimizin ruhuna birer Fatiha okusunlar. Şehitlerin duaya ihtiyacı yok ama bizim onlara dua borcumuz var” dedi.

cekmekoy sehitler fidanligi 3Geçtiğimiz 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimi esnasında şehit olan 238 vatandaşımızın anısına Çekmeköy’de fidan dikimi gerçekleşti. Her bir fidana şehitlerin isimleri verilirken, fidan dikimine demokrasi şehidi Onur Ersan Ayanoğlu’nun babası İhsan Ayanoğlu, demokrasi gazileri Recep Ünlü ile Ahmet Tanış da katıldı. Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Ak Parti Çekmeköy ilçe Başkanı Salih Kırıcı, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Keziban Aşık, Belediye Meclisi Başkanvekili Selamet Aygün, Başkan Yardımcıları Şenol Çetin, Şahmettin Yüksel, Fatih Sırmacı, Latif Coşar ve Ahmet Epli ile Meclis Üyeleri Erol Uçar ve Yücel Yalçınkaya gibi pek çok ismin katıldığı fidan dikim merasiminde duygu yüklü anlar yaşandı.

cekmekoy sehitler fidanligi 1Fidan dikim töreninde anlamlı bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Şehit babamızın yanındayım, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm gazilerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum. Bizler de Çekmeköy Belediyesi olarak birçok etkinliğin yanında bugün istedik ki her bir istanbul sex partner şehidimiz için bir ağaç dikelim, onların isimlerini verelim. Bir de anıt olarak yapalım ki buradan geçen kardeşlerimiz o şehitlerin şefaatine nail olabilmek için, kendileri için o şehitlerimize bir Fatiha, üç İhlas okusun” dedi.

cekmekoy sehitler fidanligi 4“Onları unutmayalım, unutturmayalım” diye sözlerine devam eden Başkan Poyraz; “Bundan sonraki süreçte de şehitlerimiz için birçok yapacağım kurumlara önemli yerlere onların isimlerini verebilmek için çaba sarf edeceğiz. Çünkü bizler bugün bu tarz etkinliklerde, bu tarz yerlerde olabiliyorsak başta o şehitlerimize borçluyuz. Bütün hanım kardeşlerimize, genç kardeşlerimize, siyasi partilerimize her birlerine Allah binlerce kez razı olsun. Rabbim bir daha terör FETÖ terör örgütü gibi örgütlerle bu ülkemizi imtihan etmesin” dedi.

cekmekoy sehitler fidanligi 2Şehit Onur Ersan Ayanoğlu’nun babası İhsan Ayanoğlu ise, “Ben gururluyum. Bir oğlumu şehit verdim. Öbür oğlum Allah’ın izniyle düzeldi. İki tane daha evladım var. Ben de başlarında babası olarak eğer bir daha da böyle bir müdahale vermek gerekiyorsa ben hazırım. Yeter ki bu millet birbirine sarılsın. Bu gazi millet, bu yüce millet o gece Boğaziçi Köprüsü’nde ve diğer alanlarda canlı olarak dünyaya Türk milletine zoraki bir şey yaptırılmayacağını gösterdi” şeklinde konuştu.

cekmekoy sehitler fidanligi 5

Reklamı Geç