Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DE ‘AÇIK FİKİR PLATFORMU’

Çekmeköy Belediyesi tarafından oluşturulan

Çekmeköy Belediyesi tarafından oluşturulan ve ilçedeki okullardan çok sayıda öğrencinin katıldığı Açık Fikir Platformu’nun tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

cekmekoy acik fikir top 2Hamidiye Kültür Merkezi’ndeki tanıtım toplantısına Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

cekmekoy acik fikir top 5Toplantının açılış konuşmasını yapan Proje Yöneticisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, platformun çalışma amacı hakkında bilgi verdi. Yüksel, “Amacımız Çekmeköy’de bulunan gençleri, vatanını milleti ve bayrağına sahip çıkmasını sağlamak” diyerek, “Gençlerimizi Açık Fikir Platformu’nda fikirlerinin ortaya konması ve geleceğimize daha güzel yetiştireceğimiz gençleri çıkarmak için böyle bir fikir platformu başlattık” dedi. Yüksel, öğrencilerin platform sayesinde önemli akademisyenler ile bir araya gelerek tarih bilgisi alacağını da belirtti.

cekmekoy acik fikir top 4Programda gençlere seslenen AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, “Belediyemizin bu dönem gençlere yönelik birçok projesi var. Bir şehrin alt ve üst yapısına yaptığınız yatırımdan daha fazlası bu şehrin insanlarına ve geleceğine yaptığınız yatırımlarla ortaya çıkar. Biz istiyoruz ki gençlerimizin bir fikri bir inancı olsun. Bu fikri her zaman savunsun ve bu fikri asla ve asla şiddetin bir aracı olarak ortaya çıkarmasın. Gençlerimizin milli ve manevi donanımla yetişmesini istiyoruz. Ülkemiz  ve geleceğimiz için yapılan bu güzel çalışma için Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

cekmekoy acik fikir top 1Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da yaptığı konuşmada gençlere seslenerek, “Bizler sizlere okullarımızın dışında belki 5 yılda öğrenebileceğiniz kadar deneyim ve bilgi edineceğiz fırsatı sunuyoruz,” dedi. Poyraz, platformun eğitim sürecinin sadece kültür merkezinde değil, sosyal ortamlarda da gerçekleşeceğinin de altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Sizlerle el ele vereceğiz ve güzel bir gençlik yetiştirmek için gayret edeceğiz. Sizler inşallah ülkemizin her noktasında milletimize hizmet edeceksiniz. Bizler de Çekmeköy Belediyesi olarak istiyoruz ki, sizlere bir katkımız olsun. Az veya çok. Ne kadar verebilirsek, ne kadar imkanlarımız varsa sonuna kadar bu imkanlarımızla yanınızdayız” dedi.

cekmekoy acik fikir top 6Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, “Ben ve sizler çok şanslıyız. Neden derseniz ? Eğitime önem veren bir belediye başkanımız var. Böyle bir belediye başkanı ve ekibiyle çalıştığımız için rabbime şükür ediyorum. Eğitim ve öğretime önem veren ailelerinizi ve sizleri gayretleriniz için tebrik ederim. Bu platformla Çekmeköylü gençler vatanına milletine bağlı hür ve özgür bireyler olarak çağına yön veren insanlar olacaktır” şeklinde konuştu.

cekmekoy acik fikir top 3Tanıtım toplantısının sonunda Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız ve Belediye Başkanı Ahmet Poyraz öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. İlçedeki okullardan çok sayıda öğrencinin katıldığı platformda öğrencilere daha özgür ve özgün düşünmesinin sağlanması hedeflendiği öğrenildi. Öğrenciler organizasyon boyunca, alanında uzman öğretmenler tarafından, dünya tarihinin yanı sıra iletişim yöntemleri hakkında da eğitim alacak.

Reklamı Geç