Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DE DOLU DOLU RAMAZAN..

Çekmeköy Belediyesi Ramazan hazırlıklarını

Çekmeköy Belediyesi Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Çekmeköy halkının iyi bir Ramazan geçirmesi için iftar yemeklerinden, Ramazan etkinlik alanına kadar detaylandırılan çalışmaların hazırlıkları tamamlandı.

cekmekoy ramazan hazir 1Çekmeköy Belediyesi, dopdolu bir Ramazan programı ile vatandaşları misafir edecek.  Bir ay boyunca sürecek Ramazan faaliyetlerinin olmazsa olmazı iftar yemeklerinin sayısını artıran Çekmeköy Belediyesi, mahallelerde düzenlenecek açık hava iftarlarının yanı sıra iki sabit iftar çadırıyla da bu yıl misafirlerini ağırlayacak. Çadırların bir tanesi Çekmeköy Belediye bahçesine kurularak, ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları’nın kullanımına sunuldu.  Hemşehri derneklerinin ağırlıkta olduğu kuruluşlar bu yıl iftarlarını bu çadırda vererek, yöre halkını misafir edecek. İkinci çadırı Taşdelen tören alanına kuran Çekmeköy Belediyesi, günlük 400 kişilik kapasitesi olan bu çadırda evlerine yetişemeyen ya da çeşitli nedenlerle evlerinde yemek pişiremeyenler bu çadırda misafir edecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da,  mahallelerde düzenlenecek açık hava iftarlarında komşular aynı sofrada buluşacak. Çekmeköy Belediyesi, bu yılın Ramazan buluşmalarında Çekmeköylüleri belediye bahçesinde misafir edecek. 7’den 70’e tüm vatandaşların kendinden bir şeyler bulacağı alanda, her gün lokum ve şerbet ikramları yapılacak.

cekmekoy ramazan hazir 4Çocuk Neşesi Eksik Olmayacak

Aileleri ile Ramazan alanına gelecek çocuklar, şişme oyun gruplarında oyun oynarken, Ramazan’ın vazgeçilmezi Hacivat ve Karagöz, Meddah Hikayeleri, Nasreddin Hoca tiyatrosu gibi Ramazan ayını sevdirecek etkinliklerle karşılanacaklar.

cekmekoy ramazan hazir 3Teravih İçin Mescit

Ramazan Etkinlik Alanı’nda, Teravih namazı için abdesthane ve mescit yapıldı. Teravih namazları Kuran-ı Kerim okumada dünya dereceleri olan hafızlar tarafından kıldırılacak. Camilerde kılınacak Teravih Namazları’nın ardından bu yıl da camii cemaatine limonata ikram edilecek.

cekmekoy ramazan hazir 5Hemşehri Sokağı

Çekmeköy’de faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin kuracağı sokakta, yöresel ürünlere çok kolay ulaşılacak. Dost sohbetlerinin yapılacağı sohbet çadırı, irfan sohbetleri ve dualarla Ramazan-ı Şerif’in tüm maneviyatı yaşatılacak.

cekmekoy ramazan hazir 2Program içeriğini paylaşan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Ramazan ayının bu şehirde en güzel şekilde eda edilebilmesi için çalışıyoruz. Bu süreçte yalnız da değiliz. Hayırsever vatandaşlarımız, işadamlarımız çalışmalarımıza destek oluyorlar. Allah onlardan da razı olsun. Rabbim verdikçe bereketi artırıyor. Bu hayır işleri vesilesi ile aldığımız dualarla diğer işlerimizde de başarılı olduğumuza inanıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir Japon televizyonu sosyal hizmetlerimizle ilgili bilgi almak ve belgesellerinde kullanmak için bizimle röportaj yaptı. Yaptıkları araştırmalar neticesinde bizim örneklerden bir olduğumuzu söylediler; bu da bizi çok mutlu etti. Ramazan öncesi ihtiyacı olan ailelerimizin eksiklerini tespit ettik. Ailelerimize ulaştırdık. Ay boyunca da bu çalışmamız devam edecek.  2 tane sabit çadırımız olacak. Bir tanesi içinde bulunduğumuz bu çadır. Burada sivil toplum kuruluşları, bölge halkına iftar verecek. Taşdelen Karanfil Park’ta kurulacak çadırda günlük 400 kişilik iftar yemeği çıkacak. Etkinlik alanımızda her akşam büyükler için sohbet programları, ilahi ve tasavvuf konserleri, çocuklar için de oyun alanları olacak. Teravih namazı sonrasında limonata ikramlarımız bu yıl da devam edecek. Bizim burada güven içinde bir Ramazan ayı geçirmemizi sağlayan askerimizden, polisimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ay boyunca yapacağımız dualarımızda onları da eksik etmeyelim” dedi.

Reklamı Geç