Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DE “KENTSEL DÖNÜŞÜM VE DEPREM BİLİNCİ” PANELİ..

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi işbirliği ile Çekmeköy’de “Kentsel Dönüşüm ve Deprem Bilinci” paneli düzenlendi. Panelde, kentsel dönüşüm süreçleri ve ilçede deprem bilincinin arttırılmasına yönelik yapılması gerekenler çalışmalar ele alındı. Panelde konuşan Başkan Çerkez, “Çekmeköy Belediyesi olarak olası İstanbul depremi öncesi ilçemizde hızlı bir şekilde aksiyon alacağız” dedi.

Olası İstanbul depreminde ilçedeki risklerin azaltılması için Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi işbirliğinde “Kentsel Dönüşüm ve Deprem Bilinci” paneli düzenlendi. Panelde, deprem riski ve bu risklere karşı alınabilecek önlemler detaylı bir şekilde ele alındı. Depremlerde yapısal önlemlerin yanı sıra, bireysel ve toplumsal hazırlık konularınıda değinildi. Panelde konuşan uzmanlar, deprem bilincinin artırılması gerektiğini ve bu doğrultuda yapısal güçlendirmelerin yanı sıra, toplumun deprem sonrası nasıl hareket edeceği konusunda da bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladılar. Turgut Özal Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele; Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, Çekmeköy Kent Konseyi Başkanı Özgür Altıparmak, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Çekmeköylü vatandaş katıldı.

Kentsel Dönüşüm Uzmanı Yüksek Mimar Yaşar Kıldan moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel ‘Kentsel Dönüşümün Hukuksal Boyutları ve Çözümleri’ konusunda, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Kurucu Üyesi Yüksek Mimar Pervin Kınık ‘Kentsel Dönüşümün Sahada Teknik Uzmanlaşma Süreçleri’ konusunda, Deprem Bilimci Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ‘Deprem Bilinci’ konusunda konuşmalarını gerçekleştirdi.  Panelde konuşmacıların vatandaşların deprem konusunda merak ettiği soruları da tek tek cevapladı.

Panelde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, “Hocalarım çok birikimli çok becerikli. Hocalarımızın bilgi ve birikimlerine ihtiyacımız var. Deprem Türkiye’nin gündeminden düşmüyor, İstanbul’da da ne zaman olacak diye bekliyoruz. Depremlerde birçok acılar yaşadık, İnşallah bir daha bu acıları yaşamamızı temenni ediyorum. Deprem bölgesinde ki yaralarım bir kısmı halen sarılmadı. Önemli olan deprem olmadan, büyük zararlar görmeden önlemimizi almamız gerekiyor. Bizler kamu görevlisi olarak, belediye başkanı olarak sizlerde yurttaşlarımız olarak herkesin önlem alması gerekiyor. Çekmeköy Belediyesi olarak olası İstanbul depremi öncesi ilçemizde hızlı bir şekilde aksiyon alacağız. Panelde de hocalarımız deprem öncesinde ne tür önlemler almamız gerektiğini anlatacaklar bize. Herkese iyi eğitimler diliyorum” dedi.

Reklamı Geç