Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DE PARKLAR, BAHÇELER YAZA HAZIRLANIYOR..

Her yıl yaz mevsimi

Her yıl yaz mevsimi öncesi hummalı çalışmalara sahne olan Çekmeköy’ün parkları ve bahçeleri bu yıl da belediyenin bakım ve onarım çalışmaları ile yaza hazırlanıyor. Çalışmalardan en dikkat çekeni ise Doğa Park’taki spor aletlerinin üzerinin kapatılarak yağmurlu ve aşırı sıcak havalarda bile vatandaşın buralardan rahatça istifade edebilmesinin sağlanması geliyor..

Yaz ayları öncesinde parklarda yenileme, temizlik, çiçek dikimi, budama, çim serimi bakım ve onarım çalışmaları yapan Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri, eksikleri tespit edilen parklara yeni çöp kutuları ve banklar yerleştirildi. “Yeşilin kalbi ilçemizde atıyor” diyen Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs döneminde uygulanan tedbirler sebebiyle parklarımızı zaman zaman kapatmak durumunda kaldık. Bu süreler içerisinde bakım ve onarım gibi birçok çalışma gerçekleştirerek park ve bahçelerimizi yeniledik. Bu yıl ise gerçekleşen rutin çalışmalarımıza ek olarak yaz aylarında daha sık kullanılan parklarımız için çevre düzenlemelerimizi yaptık. Vatandaşlarımızdan gelen istekler ve talepler doğrultusunda hizmetlerimizi şekillendirerek parklarımızın eksiklerini tespit ettik. Yapılan çalışmalar neticesinde parklarımız yaz aylarına hazır. Hemşerilerimizin doyasıya eğlenip güzel anılar biriktireceği güzel bir yaz geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Doğa Park’ta spor alanının üstü kapatıldı

Başkan Poyraz; “Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı’nda bulunan spor aletlerinin bulunduğu alanın üstü açıktı. Yağmur ve kar yağışı sırasında da spor yapmak isteyen hemşehrilerimiz hem sosyal medya üzerinden hem de parkı ziyaret ettiğimiz anlarda bu alanın üstünün kapatılmasını istiyordu. Biz de hemşerilerimizin talebi üzerine bu alanın üstünü kapattık. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Reklamı Geç