İlçedeki sağlık yatırımlarını sürdüren Çekmeköy Belediyesi tarafından yapılarak Sağlık Bakanlığı’na devredilen Soğukpınar 12 No’lu Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.
![](https://www.yerelgazete.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/çekmeköy-sağlık-ocağı-5.jpg)
Soğukpınar Mahallesi’nde Çekmeköy Belediyesi tarafından mekan tahsisi ve tefrişatı yapılan 12 numaralı Aile Sağlığı Merkezi, mahalle halkının kullanımına sunuldu. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı açılış törenine; AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Süzan Sandıkçı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
![](https://www.yerelgazete.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/çekmeköy-sağlık-ocağı-1.jpg)
Açılışta yeni bir sağlık yatırımını ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şunları söyledi: “Her mahallemiz bir aile sağlığı merkezi olacak diyerek işe başlamıştık. Bugün 32. Sağlık yatırımının açılışını yapıyor olmanın, verdiğimiz sözleri fazlasıyla tutuyor olmanın huzurunu yaşıyorum. Devlet hastanesinin açılışı için gün sayarken, 7 aile sağlığı merkezimizin yapımı da devam ediyor. Bazı mahallelerimize birden fazla merkez kazandırmış olduk. 5 yıldır hizmet veren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Polikliniği gibi açtığımız 5 önemli poliklinik de sadece ilçemizin değil, bölgemizin de önemli bir ihtiyacını karşıladı.”
![](https://www.yerelgazete.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/çekmeköy-sağlık-ocağı-3.jpg)
![](https://www.yerelgazete.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/çekmeköy-sağlık-ocağı-2.jpg)
![](https://www.yerelgazete.com.tr/wp-content/uploads/2019/03/çekmeköy-sağlık-ocağı-4.jpg)