Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ’NE YARDIM KAMPANYASI

Çekmeköy Belediyesi ve Türk

Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı. Çekmeköy Belediyesi ve Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı Bayırbucak Türkmenleri için “Haydi Çekmeköy Bu Sese Kulak Ver” sloganı ile yardım kampanyası başlattı. Suriye’deki iç savaşta varolma mücadelesi veren ecdad yadigarı Bayırbucak Türkmenleri’ne yapılacak yardımlar, 29 Şubat tarihine kadar devam edecek. Yardım kampanyasında; kıyafet, ayakkabı, gıda ve bebek bezi gibi öncellikli ihtiyaçların karşılanması hedefleniyor. Kullanılmış eşyaların kabul edilmediği kampanyada gıda yardımlarının da uzun süreli saklama koşullarına uygun malzemeler olması gerekiyor.

cekmekoy yardim 1Yardım kampanyası ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Suriye’de yüzyıllardır var oldukları topraklardan küresel oyunlarla silinmeye çalışılan büyük bir var olma mücadelesi veren ecdad yadigarı Bayırbucak Türkmenleri  için Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı ile birlikte bir yardım kampanyası başlattık. Dünyada mazlumun sesi olan, ezelden ebede yeryüzünde barış, huzur ve güvenin adresi olan Türkiye, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde misyonuna uygun olarak üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Bizler de bu yolda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bugüne kadar yapılan tüm hayır işlerinde Çekmeköylü hemşehrilerimizden destek aldık. İnanıyorum ki Çekmeköylü hemşehrilerimiz bu konuda da duyarsız kalmayacak üzerlerine düşeni hakkıyla yerine getirecektir” dedi.

Yardım malzemeleri adresten alınacağı gibi Kirazlıdere Mahallesi Kışla Caddesi No :46 adresine ve Merkez Mahallesi Piri Reis Caddesi No:5 adresine de bırakılabilecek. İrtibat için Çekmeköy Belediyesi:0216 312 44 44

Reklamı Geç