Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DEN RADOVİŞ’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ..

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi,

Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyazay Derneği işbirliği ile Makedonya’dan gelen Türk öğrenciler dört gün boyunca Çekmeköy’de ağırlandı.

cekmekoy kardeslik 2Çekmeköy’den Radoviş’e Kardeşlik Köprüsü sloganı ile başlayan projenin ilk gününde öğrencileri Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına Güngörmüşler Konağı’nda, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Çetin ve Ahmet Epli ağırladı. Makedonya’dan gelen 28 Türk öğrenci, Çekmeköy’deki okullardan seçilen kardeş ailelerde kaldı.

cekmekoy kardeslik 3Programda öğrencilere seslenen Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin; “Sizleri Çekmeköy’de ağılamaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en güzel şehrinin güzide bir ilçesindesiniz. Atalarımızın torunlarını öz yurtlarında ağırlamak bizler için son derece mutluluk verici. Biz belediye olarak Balkanlarda yaşayan soydaşlarımızla bağlarımızı hep güçlü tutuyoruz. Dojran Belediyesi bizim kardeş belediyemiz. İnşallah önümüzdeki aylarda orada bir bisiklet yarışı gerçekleştireceğiz. Kardeşlik bağlarımızı geliştiren bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burada bulunacağınız dört gününüzün güzel geçmesini temenni ediyorum” dedi.

cekmekoy kardeslik 1Bu proje ile Makedonya Radoviş’de faaliyet gösteren Türk okulları ve İstanbul Çekmeköy İlçesi okulları arasında kardeşlik bağlarının kurulması, proje kapsamında bu okulların ekonomik açıdan desteklenmesi, karşılıklı ziyaretlerle ve kültürel etkinliklerle ortak değerlerin birlikte yaşanmasını ve yaşatılmasına yönelik faaliyetler planlandı. Proje kapsamında öğrenciler Otağtepe, Üsküdar Sahili, Tarihi Yarım Ada, Sultanahmet, Topkapı, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eyüp Sultan ve  Panaroma 1453 Müzesi’ni gezdiler.

Reklamı Geç