Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKSİAD, YEREL BASIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU..

15 Temmuz sürecinin ardından

15 Temmuz sürecinin ardından 5.5 yıl kapalı kaldıktan sonra geçtiğimiz Nisan ayında yeniden açılan ve Haziran ayında da kongresini yaparak Erdal Albayrak başkanlığındaki yönetimiyle kaldığı yerden devam eden Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği ÇEKSİAD, yeni merkezinde faaliyetlerine başladı. Geçtiğimiz hafta üyeler buluşması gerçekleştiren ÇEKSİAD’da bu hafta da yerel basın temsilcileri vardı. Yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Erdal Albayrak; “Niyetimiz düzgün, hedefimiz doğru. Sağdan, soldan gelip çarpacak hiçbir şey bizi yıldıramaz. Kaldığımız yerden daha güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Çekmeköy ÇEKSİAD’la yeniden şenlendi. Bu mutluluk ve gururun tarifi yok” dedi.

Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği ÇEKSİAD, yerel basın mensuplarını ağırladı. Yönetim kurulu üyeleri Halis Görken, Recep Yakup, Ramazan Çelik, Veysel Ozan, Ramazan Saltuk, Mehmet Öztürk ve Murat Kavkas’la birlikte bölge yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda buluşan ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak, yeni döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 400 metrekare alandan oluşan yeni dernek merkezi hakkında bilgiler veren Başkan Albayrak, Şefik Ekşi konferans salonu ve Yasin Mollaoğlu eğitim salonu isimlerini verdikleri yeni merkezde başta eğitim olmak üzere kültür sanat faaliyetleri ve üye odaklı çalışmalara ağırlık vereceklerini kaydetti.

ÇEKSİAD’ın geçen süreçlerin tamamından yüzünün akıyla çıktığını ifade eden Albayrak; “Bizi o gün kapatan da devletimizdi, sonrasında açan da devletimiz oldu. Elbette o süreçte devletimiz gereken refleksi göstermiştir. Ancak sonrasında her şeyin daha iyi anlaşılması ile ÇEKSİAD’ın tüm hakları iade edilerek yeniden açılmasına karar verilmiştir. 5.5 yıllık kapalı kalmanın ardından başlayan yeni süreçte gördüğümüz ilgi, destek ve teveccüh ÇEKSİAD’ın hiçbir şey kaybetmediğini aksine daha da güçlenerek çıktığını bizlere gösterdi. Üyelerimizin heyecan ve motivasyonunda hiçbir eksilme yok. Bu mutluluk ve gururun tarifi yok. Yeni dönemde daha dinamik bir kadro oluşturarak kaldığımız yerden daha güçlü adımlarla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“ÇEKSİAD’ın vizyonu ve misyonu belli” diyerek sözlerine devam eden Albayrak; “Önümüzdeki süreçte Genç ÇEKSİAD ve ÇEKSİAD Akademi gibi eğitim ağırlıklı projelerimiz ve kültür sanat etkinliklerimiz olacak. Sosyal manada dernekçiliği daha kurumsal bir yapıda sürdüreceğiz. Görmüş olduğumuz bu fiziki mekanda üye odaklı çalışmalarımız yoğun olacak. Gelecek nesillere beceri ve tecrübe katacak eğitim senirlerine ağırlık vereceğiz. Sadece Çekmeköy değil ulusal bazda da çalışmalarımız olacak. Bunun ilk adımını Şile’de kurmaya başladığımız 5 bin ağaçlık ÇEKSİAD ormanı ile atmış olacağız. Nitelikli üye yapısı oluşturmaya gayret edeceğiz” dedi.

Yeni üye yapılanmasında çok daha seçici olacaklarını vurgulayan Başkan Albayrak; “Zor günde, başımıza bir hadise geldiğinde bir geçmiş olsun bile demeyenlerle platform kuracak, kolkola girecek ya da kanka olacak halimiz yok. Aynı şekilde burasını bir şov meydanı olarak kullandıracak da değiliz. Kimseye kendimizi kullandırtmayacağız. Siz yerel basın temsilcilerimizi de yanımıza alarak yolumuza devam etmek istiyoruz. ÇEKSİAD farklı bir platform” dedi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Albayrak; “Siyaset bizim dünyamızda var. ÇEKSİAD olarak siyasete uzak, siyasetçilerle yakın duracağız ve asla arkadaşlarımızın arasına siyaset girmesine izin vermeyeceğiz. Siyaset bizim için ayrıştırıcı olmayacak. ÇEKSİAD’ın bu ilçeye kazanımları ve özellikle kuruluş aşamasında iken katkıları hepimizin malumu. ÇEKSİAD, ülkesine, milletine ve bölgesine her zaman faydalı oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Basın buluşmasında ÇEKSİAD yöneticileri de söz alarak kendilerini tanıttı. Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Halis Görken, basınla ilişkiler hususunda her zaman istişare ve diyalog içerisinde olacaklarını ifade etti ve yerel basını ÇEKSİAD’ın yanında görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Reklamı Geç