Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU SANCAKTEPE’DE STK VE MUHTARLARLA BULUŞTU..

CHP Sancaktepe İlçe Örgütü,

CHP Sancaktepe İlçe Örgütü, düzenlediği programda ilçede faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarlarını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşturdu.

CHP İlçe Başkanı Alper Yeğin’in ev sahipliğindeki programa; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Milletvekilleri Onursal Adıgüzel ve Mahmut Tanal, İl Başkanı Cemal Canpolat, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ile bazı işadamları ve mahalle muhtarları katıldı. Katılımcı STK ve muhtarların CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, parti programlarından yereldeki çalışmalara kadar çeşitli konularda sorular yönelttiği toplantının ardından Akpınar Mahallesi’ndeki şehit ailesinin evine ziyarette bulunuldu.

Samandıra Damatris Otel’deki STK ve muhtarlar buluşmasında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP olarak bu ülkenin bütün insanlarını kucakladıklarını söyleyerek; “Bu ülkede yaşıyorsak, aynı havayı teneffüs ediyorsak, o insanları kucaklıyoruz. O insanların düşüncelerine, siyasi görüşlerine saygı gösteriyoruz. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bir daha altını özenle çiziyorum. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Sorun, sorunu çözme kapasitesine sahip olanların belli mevkilerde olmamasıdır. O nedenle bütün vatandaşlarıma sesleniyorum, ’neden şikayet ediyorsanız, neden dertliyseniz, terörden mi dertlisiniz? Sorun çözülebilir. Çiftçi, emekli, taşeron işçisi, memur, toplumun her kesimi ’yeteri kadar pay alamıyorum’ mu diyor milli gelir pastasından? Bunların hepsi çözülebilir.’ Çözülemeyecek sorun yoktur. Sorunu çözeceğiz, çözmeye kararlıyız. O nedenle halkımızın her kesiminden destek bekliyoruz” dedi.

Farklı inançların zenginlik olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “Farklı kimliklerimiz, farklı inançlarımız olabilir, bu cennet ülkede bir arada yaşamak istiyoruz. En önemlisi huzur içinde yaşamak istiyoruz. Kavga etmeden, gerilmeden, ağır sözler söylemeden bir arada yaşamak istiyoruz. Düşüncelerimiz farklı olabilir, düşünce farklılığının bir zenginlik olduğunu kabul etmemiz lazım. Türkiye, 100 yıllık bir süreçte olgunluk dönemine girmek zorundadır, kavgaları bir tarafa bırakmak zorundadır. Siyasetteki gerilimlerin, siyasetteki kavgaların bir ülkeyi nerelere taşıdığını, hep birlikte gördük” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, farklı görüşten insanların CHP’de buluştuğunu belirterek, insanın sorunlarına odaklanan, sorun çözüldüğü zaman herkesin mutlu olduğu bir anlayıştan yola çıktıklarını anlattı. Kılıçdaroğlu, kavgasız gürültüsüz yaşamanın ilk adımının adalet olduğunu dile getirerek, adaletin bütün inançların ortak temeli olduğunu bildirdi. Ülkenin en temel sorunu olarak gösterilen terörü 4 yılda çözme sözü verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“4 yılda terör sorununu çözemezsem siyaseti bırakacağım. Bu kadar basit. 15 yıldır çözemiyorlar. 4 yıl… 4 yılda çözeceğim. Çiftçinin sorunu mu? Çözeceğiz. Emeklinin sorunu mu? Çözeceğiz. Çözülmeyecek sorun yoktur. Dünya nasıl çözmüş bakın. Dünya kadar örnekler var. Niye biz çözemeyelim, neyimiz eksik? Konya’dan küçük Hollanda’nın yıllık tarım ürünü ihracatı 85 milyar avro. Türkiye’nin tarım ürünü ihracatının 5 katı. Nasıl oluyor bu? Konya’dan küçük. Biz devasa bir ülkeyiz… Saman ithal ediyoruz. Hangi gerekçeyle? Nüfusumuz daha kalabalık, daha fazla toprağımız var, suyumuz, güneşimiz var. Neyimiz eksik? Eksik olan namuslu siyaset. Bu partinin çatısı altında olan herkes hangi noktada olursa olsun halkına hesap vermeyi onurlu bir görev kabul edecektir.”

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ SELİM TOPAL’IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ..

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, El Bab’ta şehit olan Uzman Çavuş Selim Topal’ın İstanbul Samandıra’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Baba Salih Topal ile Anne Hatice Topal’a  başsağlığı diledi. Ziyarette TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran ile İstanbul İl Başkanı Cemal Canbolat ve İlçe Başkanı Alpen Yeğin de hazır bulundu.

Reklamı Geç