Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP ÜMRANİYE’DEN DAHA FAZLA HAYVAN HAKLARI VURGUSU..

4 Ekim Dünya Hayvan

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik programı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı, hayvan sevgisi hususunda farkındalık yaratan bir güne imza attı. Alemdağ Caddesi üzerindeki ilçe binası önünde yapılan basın açıklamasında, hayvan barınaklarının daha komplike tesisler olması gerektiği kaydedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı Hayvan Hakları Komisyonu tarafından 4 Ekim Hayvan Hakları Günü dolayısıyla farkındalık yaratan bir dizi etkinlik programı gerçekleştirildi. Alemdağ Caddesi üzerindeki ilçe binası önünde İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya ve partililerin yoğun katılım gösterdiği basın açıklamasının ardından Hekimbaşı Hayvan Barınağı ve çeşitli bölgelerde hayvan beslemesi yapıldı. Açılışını İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya’nın yaptığı basın açıklamasını Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Arda Şöhretoğlu okudu. CHP İlçe Başkanlığı’nın hayvan haklarına ilişkin basın açıklamasında önemli konulara temas eden Arda Şöhretoğlu şunları kaydetti:   

“Sevgili Ümraniyeliler hepinizi hayvan hakları komisyonumuz adına sevgiyle selamlıyorum. Elbette ülke gündemi çok ciddi meseleler ve sıkıntılarla boğuşmakta. Bir yanda Azerbaycan bir yanda fecaat haline gelmiş ekonomi, işsizlik, yoksulluk… Hepsi çok önemli. Fakat biz hayvan severler olarak bu yoğun gündem içerisinde kendi gündemimizin de es geçilmemesi gerektiğini düşünmekteyiz ve bu gündemi işletmek niyetindeyiz. Bu nedenle 4 Ekim Dünya hayvanları koruma günü etkinliğimizi planladık. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmamanızdan dolayı yürekten teşekkür ederim.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye ibretlik bir nasihat vardır. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”. Bizler insanlarımızı yaşatmalı dolayısıyla devletimizi yaşatmalıyız. Evlatlarımıza insan sevgisini aşılamalıyız. bence bu eğitim kesinlikle ve kesinlikle yeni nesile hayvan sevgisini aşılamaktan geçmektedir. Hayvanlara işkence eden, o canlara kötülük eden bir insan, insan sevgisinden de mahrum ve yoksundur.  Ümraniye hayvan hakları komisyonunun hayvan sevgisi konusunda farkındalık yaratma, bu konudaki bilinci artırma ve kamuoyu oluşturma en büyük hedefidir.

Elbette ki daha iş ve icraat odaklı hedeflerimizde var. Bu konuda tecrübesi ve emeğiyle bize katkı sunan Ümraniye Sokak Canları Derneği başkanı Özlem Gürele ve değerli yol arkadaşı Devrim hanıma çok teşekkür ederim. Değinmemi istediği bir kaç madde bulunmakta müsaadenizle dilim döndüğünce telaffuz etmeye çalışacağım.

1. Popülasyon sorunu. Bu konudan oldukça muzdaribiz. çok ciddi bir popülasyon artışı var ve ne yazık ki bu durum bakımsızlığı artırmaktadır.

2.Canlarımızın beslenmesi ve mama tedariki konusunda çok ciddi sıkıntının bulunduğunu bilgilerinize sunmak isterim. Tam bu noktada yeri gelmişken küçük bir parantez açmak istiyorum. Cumhuriyet halk partisi kadın kollarımız komisyonumuza 85 kilo mama bağışında bulundu. Kendilerine yürekten teşekkür ediyor ve bir alkış rica ediyorum.

3. Üçüncü olarak sokak canlarımızın tedavi sonrası nekahat dönemlerini geçirebilecekleri tesislerin olmaması en büyük sorunlardan bir tanesidir.

4. Ümraniye hayvan barınağımızda ne yazık ki kan tahlili yapılamamaktadır.

5. Sorunlu, kaza geçirmiş, sakatlanmış canlarımıza yaşam alanı sağlanmalı, ihtiyaçları giderilmelidir.

6. Tüm barınaklarımızın muntazaman denetlenmesi ve ilaç depolarının takip edilmesi önemle üzerinden durulması gereken bir konudur.

7. ve son olarak satın almamalı sahiplenmeli ve sahiplenmeyi teşvik etmeliyiz, bu konudaki bilinci artırmalıyız

Ümraniye hayvan hakları komisyonuna katkıları ve sınırsız desteği nedeniyle Ümraniye Cumhuriyet Halk Partisi içe başkanı Zeynel Kızılkaya’ya teşekkür etmek istiyorum ve tabii ki Komisyona katkı sunan Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye ilçe yöneticilerime, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza yürekten teşekkür ederim.”

Reklamı Geç