Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’Lİ VEKİL İLGEZDİ’NİN REZİDANSLARINA AÇIKLAMA ‘EŞ’ BAŞKAN’DAN..

Memleketin asıl gündemini koalisyon

Memleketin asıl gündemini koalisyon ve hükümet sorunları oluştururken CHP’de gündem Ataşehir. CHP’li vekil Gamze İlgezdi’nin milyon dolarlık olduğu iddia edilen ‘rezidans’ daireleri tartışmasına Melih Gökçek de girince, ‘eş’ Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi zorunlu bir açıklama yaptı…

chpatasbatlilgiz1Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi’nin son zamanlarda gündemden düşmeyen ‘rezidans’ları tartışma konusu olmaya devam ediyor. Biri iktidar diğeri CHP yanlısı iki ayrı gazeteye manşet çıkan milyon dolarlık olduğu iddia edilen 3 rezidans dairenin iskansız olduğu soruları bir yana, tartışmaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in twitleri de girince vekil eşi Belediye Başkanı Battal İlgezdi adeta çileden çıktı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan başkan eş Battal İlgezdi, aile mahremiyeti, kişilik hakları ve siyasi kimliğine saldırı yapıldığını öne sürdü. İşte o açıklama:

chpatasbatlilgiz2Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’den basına ve kamuoyuna zorunlu bir açıklama; “Yıllarca çeşitli kademelerinde yönetici olarak görev yaptığım CHP’nin adayı olarak katıldığım Ataşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandıktan sonra sistemli olarak başlatılan, gerçek olmayan bilgilerden oluşan saldırılar şu anda eşim Gamze Akkuş İlgezdi’ye yönelmiştir. Ataşehir Belediye Başkanı seçildiğim 2009 yılına kadar İstanbul’un çeşitli ilçelerinde 1500’e yakın konut ve bir sanayi sitesi projesine imza atan şirketimizde 2009 yılına kadar yöneticiliğini yaptım. Başkan seçildiğim tarihte şirketteki sorumluluklarımı aile bireylerime devrederek belediye başkanlığı görevime başladım. O tarihten bu yana da her yıl düzenli olarak İçişleri Bakanlığı’na mal bildiriminde bulunmaktayım. Ayrıca yüzlerce kez müfettiş denetiminden geçmiş bir belediyenin de başkanıyım.

chpatasbatlilgiz3Sadece benim değil eşimin ve 2 kızımın mal varlıkları da günü gününe içişleri Bakanlığı’na bildirilmiştir. Özellikle 2015 Genel seçimleri öncesi yapılan önseçimde İstanbul 1.bölgeden Gamze Akkuş İlgezdi’nin birinci sırada çıkmasından rahatsız olanların bu saldırıları “aile mahremiyetimiz, kişilik haklarımız ve siyasi kimliğimiz” üzerinde yoğunlaşmıştır. Yaklaşık 16 ay önce aldığımız, isteyene banka ve tapu kayıtlarına ilişkin belgelerini de verebileceğim, sahibi olduğumuz konut nedeniyle yapılan saldırılar da beni bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır.

Bazı gazetelerde ve köşe yazılarında çarptırılarak yayınlanan söz konusu konutun parası kendi hesabımdan eşimin hesabına aktarılarak ödenmiştir. Toplam maliyeti de 3 milyon 168 bin Türk lirasıdır. Bu bilgiler tapu kayıtlarında da mevcuttur. Eşime, milletvekili seçilmesinden sonra yapılan ve sistemli olarak devam ettirilen itibarsızlaştırma kampanyası nedeniyle bu açıklamayı yapmam zorunlu hale gelmiştir. Gerek benim, gerek eşimin verilemeyecek bir hesabı yoktur. Bu kampanyayı başlatanlar ve gerçek olmayan bilgileri düzenli olarak basına servis edenlere yasalar önünde hesap soracağımı kamuoyuna saygıyla duyururum. Saygılarımla Battal İlgezdi Ataşehir Belediye Başkanı

Reklamı Geç