Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçedeki ilk, orta, lise ve özel okullarda 110 bin öğrenciye çevre bilinci ve eğitimi veriliyor.

umrcevrebilinci1Ümraniye Belediyesi, çocuklarda çevre bilincinin yerleşmesi ve çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla planladığı eğitim çalışmalarına başladı. Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde; çocuklara çevre kirliliği, toprak kirliliği, gürültü kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ile atık pillerin çevreye verdiği zararlar ve geri dönüşümle ilgili bilgiler verildi.

umrcevrebilinci2Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü uzman ekipleri tarafından, genç beyinlerde çevre bilinci oluşturmayı amaçlandığı “Çevre Eğitimi“ programı, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ile başladı. Bu hafta Ümraniye İstiklal Mahallesi Ahmet Kılıçarslan Ortaokulu’nda devam eden eğitimler, Ümraniye sınırları içerisinde bulunan 129 okulda yaklaşık 110 bin öğrenciye verilecek. Slayt gösterimi ve sözlü anlatımlarla yapılan seminerlerde, öğrencilerin merak ettiklerini de cevaplayan eğitimciler, öğrencilere çevre bilincini aşılıyor. Biraz ara vererek en güzel ve yeni Eryaman kızları ile sitesi aracılığı sayesinde kafamızı bir nebzede olsa dağıtabiliriz. Eryaman sitesi.

umrcevrebilinci3

 

 

 

 

Reklamı Geç