Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ALİ BABA CEMEVİ’NDE..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik’te, Ali Baba Cemevi’nde Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programına katıldı. Erdoğan, “Cenabıhak, Ehlibeyt hürmetine, Hak erleri ve erenleri hürmetine dirliğimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi zevalden muhafaza eylesin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aşure günü dolayısıyla Pendik’te Ali Baba Cemevi’ni ziyaret etti. Erdoğan’ı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy karşıladı. Cumhurbaşkanı’na Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş da eşlik etti. Cumhurbaşkanı cemevindeki programda katılımcılarla iftar yaptı. Cemevi Dedesi Tahir Aslandaş ve katılımcıların birlikte dua ettiği programda iftara katılanlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muharrem orucunun kabul olması temennisinde bulundu.

Erdoğan, “Bu matemde Hüseyin’e ağlayanların iç aleminde hüzünden başka bir şey yoktur. Hazreti Peygamber, ‘Allah’ı sizi rızıklandırdığı için sevin, beni Allah’ı sevdiğiniz için, Ehlibeytimi de beni sevdiğiniz için sevin.’ buyurmuştur. Ehlibeyt’i sevmek demek adalet ve hakkaniyet, hak ve hakikat konusunda çok daha titiz olmak demektir. Bu inanç ve azimle geçtiğimiz yıl Cumhuriyet tarihinin en önemli adımını atarak, Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığını kurduk” dedi.

Milletin mayası, ülkenin çimentosu ve devletin kilit taşı olarak gördükleri Alevi Bektaşi kardeşlerini özlemle bekledikleri haklarına kavuşturmak için attıkları bu adımın tekrar hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığımızın Anadolu’daki Alevi Bektaşi ocakları, bu ocaklarda hizmet eden mürşitler, buralara devam eden canlar nezdinde sevinçle karşılandığını Allah’a hamdolsun görüyoruz. Sünni’siyle Alevi’siyle, Türk’üyle Kürt’üyle hep beraber kardeş ve tek millet olduğumuzu dünya aleme ilan eden bu kurumsal çatıyı gecikmiş bir hak teslimi olarak kabul ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapılan ibadetlerin, verilen ikramların Allah katında kabul olmasını dilediğini ifade ederek, “Bugün muharrem orucunu sizinle birlikte açmaktan son derece memnun oldum. Dilerim sofranızda ve işinizde bereket, gözlerinizde ve gönüllerinizde daima rahmet olsun. Cenabıhak, Ehlibeyt hürmetine, Hak erleri ve erenleri hürmetine dirliğimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi zevalden muhafaza eylesin” dedi.

İftar programından ayrıldığı sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevredeki kalabalık tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu. Yemekten sonra cemevi yöneticileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediyeler takdim etti. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Erdoğan, Aşure günlerini kutladı.

Reklamı Geç