Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DARÜLBEDAYİ 100. YIL ATÖLYESİ TÖRENLE AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Darülbedayi 100. Yıl Atölyesi Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde büyük bir coşkuyla açıldı.

darülbed1Atölyenin açılışına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Salih Efiloğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Müdürü Şevket Demirkaya, Perihan Savaş, Zihni Göktay, Gencay Gürün, Toron Karacaoğlu, Engin Uludağ, Orhan Alkaya, Engin Alkan, Hakan Arlı, Aslı İçözü, Arif Akkaya, Göksel Kortay, Erhan Abir, Yalçın Boratav, Aliye Uzunatağan, Şehir Tiyatroları sanatçıları ve çalışanları ile basın mensupları katıldı.

Atölye kapsamında tiyatro sanatının farklı disiplinlerinde uzmanlaşmış Şehir Tiyatroları sanatçıları ve emekli ustaları birikimlerini paylaşmak amacıyla, bugünün genç seyircisi ve geleceğin sanatçı adaylarıyla bir araya gelecek. Ritüelden günümüze dünya tiyatro tarihi, metin inceleme, karakter çözümleme gibi kuramsal eğitimin paralelinde uygulamalar yapmak üzere nefes-diksiyon, sahne, hareket, müzik ve dans dersleri yapılacak. Hazırlıkları büyük bir hızla tamamlanarak eğitim verilebilecek hale getirilen Kerem Yılmazer Sahnesi’nde bu sezon için 4 ay olarak planlanan atölye çalışmalarını tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilecek.

Reklamı Geç