Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Bir evin olmazsa olmazla

Bir evin olmazsa olmazla elektrikli aletlerinin başında elektrikli süpürge geliyor. Elektrik süpürgenin hayatımızda olmadığı 19. yüzyılda insanlar süpürge otundan yaptıkları el süpürgesiyle etrafı temizleyemeye çalışırlardı. Ancak bu yöntem tozları havaya kaldırarak ortamın temizlenmesini sağlamıyordu. Bu noktada ortamdaki katı ve sıvı maddeleri emip uzaklaştırmayı sağlayan bir ev aleti ihtiyacı doğdu ve elektrikli süpürge icat edildi.

Zamanla çeşitli elektrikli süpürgeler hayatımıza girdi. Bu defa “İhtiyacıma en uygun süpürge hangisi?”, “Hangi süpürgenin emiş gücü en yüksek?” “En iyi filtresi olan süpürgeyi nasıl bulabilirim?” gibi sorular gündeme geldi. İşte elektrikli süpürge alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlar:

  • Elektrik süpürgesi alırken çekim gücüne, sessiz olmasına dikkat etmeli, HEPA filtreli ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Kullanım amacına göre toz haznesi hacmine ve süpürge büyüklüğüne karar vermelisiniz.
  • Toz haznesi bulunan toz torbasız süpürgeler, torba değiştirme gerekliliği olmadığı için ekstra maliyet yaratmazlar. Toz hazneli bir süpürge almayı düşünüyorsanız; HEPA filtreli olanları tercih etmelisiniz. Toz torbalı elektrikli süpürge modelleri maliyetli olarak görülse de gelişen filtreleme sistemleri ve uygun fiyatlı seçenekleriyle piyasada en çok satılan modellerdendir.
  • Elektrik süpürgenizi halı ve koltuk yıkamak için de kullanmayı planlıyorsanız, ıslak emişe sahip su filtreli olanları tercih etmelisiniz.

Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun elektrikli süpürgeyi 50 kategoride 15 milyon ürüne sahip GittiGidiyor’da bulabilirsiniz. GittiGidiyor’dan satın alabileceğiniz emiş gücü yüksek elektrikli süpürge sizler için derledik.

  1. XİAOMİ Mi ROBOT VACUUM – Kablosuz Süpürge

Üzerinde bulunan lazer mesafe sensörü (LDS) sayesinde saniyede 1800 kez 360 derecelik tarama işlevi yaparak evinizin iç haritasını çıkaran Xiaomi elektrikli robot süpürge, evin köşelerine kolayca girebilir, görünür ve görünmeyen yerlere rahatlıkla ulaşarak hassas bir temizlik sağlar. 12 farklı sensörü ile son derece akıllı ev temizleme ürünü olan Xiaomi elektrikli robot süpürge, yaklaşık iki saatlik bir temizleme süresiyle evinizde temizliği sağlıyor.

  • 2 Philips FC9928/07 Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Her zeminde üstün performans arayışında olanlar için geliştirilen Philips HEPA 13 filtresiyle tozların yüzde 99,95’ini tutarak üst düzey temizlik sunuyor. Philips Marathon Ultimate torbasız elektrikli süpürge; tüm zemini tozdan arındırmak isteyen titizler için doğru bir tercih.

  • 3 Rowenta RO8366 Silence Force MultiCyclonic Elektrikli Süpürge

Rowenta RO8366 Silence Force MultiCyclonic 750W Toz Torbasız Elektrikli Sessiz Süpürge, 68 dBA Ses Seviyesi ile sessiz ve verimli bir temizlik sağlıyor. 11 m hareket alanı, kullanıcısına benzer modellerden daha fazla özgürlük alanı sunuyor. Mobilya, radyatör ve parke başlıkları sayesinde her türlü zeminde kolaylıkla kullanılabiliyor.

  • 4 Philips FC9323/07 PowerPro Compact Elektrikli Süpürge

Power Cyclone 4 teknolojisi ile kiri havadan tek seferde ayırarak hava akışını ve performansı üst seviyeye çıkarır. Bu sayede etkili temizleme olanağı sunar. Ekstra uzun ergonomik tutma yeri ile kullanımda kolaylık sağlar. Bu sayede temizlik sırasında ulaşılması zor alanlara ulaşılabilmenizi ve bu alanları kolaylıkla temizlemenizi sağlar. Epa10 temiz hava sistemi ile temizleme esnasında en küçük tozları bile yakalar. Böylece yaşadığınız ortamda tozlu bir havanın oluşmasını engeller. 

  • 5 Arçelik S 7564 Elektrikli Süpürge

Arçelik elektrikli süpürgelerde bulunan HEPA 13 filtre tozların tekrar ortama salınmasını engelleyerek toz tutma performansını artırır. Böylece, makineden dışarı verilen hava %99,98’e varan oranda temizlenmiş olur ve A sınıfı toz tutma performansı yakalanır.

Reklamı Geç