Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FİLİSTİN HEYETİNDEN BEM-BİR-SEN’ E ZİYARET

İstanbul’a çeşitli temaslar için

İstanbul’a çeşitli temaslar için gelen Filistin heyeti BEM-BİR-SEN İstanbul 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç’u ziyaret etti. Ziyarette önemli açıklamalar yapan Filistin Milletvekili İbrahim Sarsur, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’nin her zaman yanımızda durması bizlere çok büyük güç veriyor” dedi.

karakoczil3İstanbul’a çeşitli temaslar için gelen Filistin Milletvekili İbrahim Sarsur, İslami Hareketin Kurucularından Şeyh Hammat Ebu Debais, Filistin Hayfa Üniversitesi Coğrafya ve Strateji Profesörü Rasim Hamaisi, Filistin Cemiyetül Furkan Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Hüseyin Nemir ve İHYA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Harun Budaklar BEM-BİR-SEN İstanbul 7 No’lu Şube Başkanı Niyazi Karakoç’ u ziyaret etti.

NİYAZİ KARAKOÇ; SENDİKA OLARAK FİLİSTİN’İN YANINDAYIZ

Ziyarette, ülke gündemine dair konular, sendikal çalışmalar ve Filistin meselesi ele alındı. Niyazi Karakoç, “Son zamanlarda terör devleti İsrail’ in Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ ya uyguladığı barbarca ve tahrik edici hareketleri sabır ve kaygıyla takip ediyoruz. İnşallah güzel günler Filistin halkını bekliyor” dedi. Karakoç, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, ülkemizin tüm irkleri ve STK’ lar ile Filistin yanında olduklarının mesajını da verdi. MEMUR-SEN Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ın da ülkemizde Mescid-i Aksa şairi olarak bilindiğini, bu da sendikalarının Filistin’e olan ilgisini ve kardeşliğini gösterdiğini ifade eden Karakoç, İsrail katliamlarının hafızalarından asla silinmeyeceğini de belirterek ziyaretten duyduğu memnuniyetle dile getirdi.

karakoczil2İBRAHİM SARSUR; ZAFER BİZLERİN OLACAKTIR

Filistin heyetinden Milletvekili  İbrahim Sarsur, “Türkiye’nin, Başta Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman yanımızda durması bizlere çok büyük güç veriyor. MEMUR-SEN ve Sendikalarının Böyle duyarlı olması da bizleri çok daha güçlü kılıyor. Desteklerinizi bizlerden esirgemeyin. İnşallah Zafer Bizlerin olacaktır” dedi. Şeyh Hammat Ebu Debais ise, “Allah bizimledir. İnşallah kısa zamanda Allah’ın yardımını hep birlikte göreceğiz. Türkiye’nin, özellikle Erdoğan’ın, Sendikaların ve diğer STK’ ların yardımlarını bizlerle olan dualarını asla unutmayacağız” dedi.

karakoczil1İHYA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Harun Budaklar ise; “Bizler İhya-der olarak orta doğuda, Filistin’ de Hususiyetle de Kudüs ve Gazze’ de birçok projeler gerçekleştirdiklerini, bu projeler arasında en önemlisi de Mescid-i Aksa’ nın ihya, inşa ve restorasyon ilerinin, TİKA ile birlikte organizasyon edilmesi, Kevafil el Aksa Seyahatleri, ilim halkalarının desteklenmesi, yetimlerin kefalet gibi birçok projenin bölgede hayata geçirilmesi için gayret sarfettiklerini belirterek, bundan sonra da BEM-BİR-SEN İstanbul 7 No’lu Şube ile birlikte daha güzel projelere imza atacaklarını söyledi. Budaklar, heyete refakat etmekten ve Sendikanın göstermiş olduğu duyarlılık, ilgi ve alakadan  dolayı teşekkürlerini iletti.

Reklamı Geç