Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FUTBOL AKADEMİ’DE YENİ YILDIZLAR KEŞFEDİLİYOR..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Türk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Türk sporuna yeni yıldızlar kazandırmak için gerçekleştirdiği Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi’nde 6. Etap heyecanı yaşanıyor. Çocukların fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak ve Türk sporunun alt yapısına genç yetenekler kazandırmak amacıyla İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Spor İstanbul ve Başakşehir Futbol Kulübü işbirliği ile 2015 yılında hayata geçirilen projede yeni dönem başlıyor.

“EVİNİN YANINDA, BİR ADIM UZAĞINDA”
“Futbol Oynamayan Çocuk Kalmayacak” sloganı ile başlayan projenin 6. etabı “Evinin Yanında, Bir Adım Uzağında” sloganıyla gerçekleştirilecek. Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi ile bugüne kadar 400’ü aşkın futbolcu adayı profesyonel ve amatör spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırıldı.

AKADEMİ EĞİTİMLERİ 5 AY SÜRECEK 
Futbol Akademi Kampı’nın 6. etabı yeniliklerle dolu. Akademi Kampı projesi, 30 Ekim 2017 – 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında iki dönem olarak gerçekleştirilecek. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre düzenlenen projede 1. dönem 30 Ekim 2017 – 19 Ocak 2018, 2. dönem ise 19 Şubat – 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında eğitimler verilecek.

ADALAR’DAN SİLİVRİ’YE 23 SPOR TESİSİNDE FUTBOL EĞİTİMİ 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu ve Avrupa Yakalarındaki 23 farklı spor tesisinde çocukların; uzman eğitmenler / antrenörler nezaretinde düzenli ve modern antrenman yöntemleri ile sportif etkinliklere ücretsiz olarak katılmaları sağlanarak “fiziksel, ruhsal ve düşünsel” gelişimlerine katkıda bulunulacak. Ayrıca gelecek vadeden futbolcu adayları keşfedilerek Türk sporuna kazandırılması hedefleniyor.

TÜM SPOR MALZEMELERİ İBB’DEN 
Futbol Akademi Kampı 6’ıncı etabında, 5.000’i aşkın çocuk arasından yeteneği tespit edilen ve istikbal vaad ettiği düşünülen futbolcu adayları; başta Başakşehir Futbol Kulübü olmak üzere işbirliği içinde olunan pilot takımların yaş gruplarına göre altyapılarına kazandırılacak. Spor malzemelerinin ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiği projede, tüm katılımcılar sertifika ve madalya ile ödüllendirilecek.

ÇOCUK VE AİLELERE “DEĞERLER EĞİTİMİ”
Projede futbol eğitiminin yanı sıra, futbolcu adaylarına ve ebeveynlerine gruplar halinde “Değerler Eğitimi” başlığı altında spor ahlakı ve kültürü kapsamında, uzman spor adamları ve akademisyenler tarafından bilgilendirmeler de yapılacak. Sporcu adaylarının tümünü kapsayacak şekilde proje albümü hazırlanarak 1-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek ödül töreninde tüm sporcu adaylarına takdim edilecek. Protokolün yanı sıra sanatçıların, spor adamlarının ve milli sporcuların katılımıyla düzenlenecek final müsabakası ve ödül töreni ile proje sonlandırılacak.

Eğitimlerin verileceği tesisler;

ANADOLU YAKASI SPOR TESİSLERİ
Sahil Spor Tesisi / Tuzla
Dudullu Spor Tesisi / Ümraniye
Kaynarca Spor Tesisleri / Pendik
Çamlik Spor Tesisleri / Pendik
Sahil Spor Tesisi / Pendik
Sahil Spor Tesisleri / Maltepe
Kurtköy Spor Tesisleri / Pendik
Gölet Spor Tesisleri / Sultanbeyli
Safa Tepesi Spor Tesisleri / Sancaktepe
Haldun Alagaş Spor Salonu / Ümraniye
Sahil Spor Tesisleri / Bostancı
Halı Saha Tesisleri / Heybeli Ada

Reklamı Geç