Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GELENEKSEL OKÇULUK KURSLARI ÜMRANİYE’DE BAŞLADI..

Ümraniye Belediyesi’nin ata sporu

Ümraniye Belediyesi’nin ata sporu olan okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi, öğretilmesi, başarılı sporcular yetiştirilmesi amacı ile geçen yıl hayata geçirdiği okçuluk derslerinin ikincisi dersleri başladı.

Ümraniye Belediyesi, Okçuluk Kurslarıyla Ümraniyelileri hem geleneksel sporlarla tanıştırıyor hem de sağlıklı yaşam için spor olanaklarını çoğaltıyor. Kısa sürede yoğun ilgi gören okçuluk; adaptasyon ve motivasyonu artırarak, dikkat ve odaklanmayı geliştiriyor. El-göz koordinasyonunda çok büyük faydası olan okçuluk, insana dik duruş temin ediyor ve vücut postürünün doğru konumda olmasını sağlıyor.

Geleneksel Temel Okçuluk klasmanında devam eden dersler, uzman eğitmenler tarafından veriliyor. 10-14 yaş çocuk grubu ve bay bayan yetişkin grubu olarak verilen okçuluk dersleri; öğrenciler, ev hanımları, çalışan bayanlar ve erkekler tarafından yoğun ilgi görüyor. Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda verilen dersler, pazartesi ve perşembe günleri çocuk grubu ve yetişkin grubu olarak 3 Temmuz 2017 tarihi itibariyle eğitime başladı. Okçuluk eğitmenleri tarafından okçuluğun tarihi ve misyonu hakkında bilgiler alan Okçu adayları, daha sonra Okçuluk alanında pratik eğitimler yaptı. Atış sırasında hayli heyecanlı görünen okçu adayları ilk oklarını büyük bir şevkle attılar.  Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda yapılan okçuluk derslerinin ikinci  gününde öğrencileri ziyaret eden Ümraniye Belediyesi Başkan Vekili Av. Mahmut Mollaoğlu ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, kursiyerlerle birlikte ok atışı denemesi yaptılar.

Ümraniye Belediyesi’nin 8 hafta boyunca sürecek olan ve kayıtları devam eden Geleneksel Okçuluk Temel Eğitim Derslerine katılmak için 444 9 822 numarayı arayıp, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü 1751 ve 1752 dâhili telefonlarından bilgi alabilirsiniz.

Reklamı Geç