Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GELENEKSEL SPOR OYUNLARI BU YIL 8. KEZ GERÇEKLEŞİYOR..

Ümraniye Belediyesi, İlçe Milli

Ümraniye Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Spor Oyunları’nda heyecan başladı. Bu yıl 8’inci kez düzenlenecek olan etkinlik Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen fikstür çekimiyle start aldı.

umraniye sporcular 7Ümraniye Belediyesi’nin, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile her yıl ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, bu yıl Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan fikstür çekimi ile 8. kez başladı. Fikstür çekimine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Mesut Özdemir, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Karapıçak, Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kılıç,  okul müdürleri, birim müdürleri, spor komisyonu, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

umraniye sporcular 5Fikstür programı spor oyunlarının 7 yıllık geçmişine ilişkin görüntülerden hazırlanan sinevizyon gösterimi ile başladı. Programda açılış konuşması yapan Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Kılıç; “ Büyükleriniz ve ağabeyleriniz olarak sizler için her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Gerek Ümraniye Belediyesi, gerek Milli Eğitim Müdürlüğü, gerek Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü olarak bizler gece gündüz durmadan sizlerin daha iyi şartlarda yetişmeniz için, çaba sarf ediyoruz” dedi.

umraniye sporcular 6Ardından kısa bir konuşma yapan Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Karapıçak;  “Spor oyunlarında gençlerimizin hem kötü alışkanlıklardan arınması, hem de spor yapabilecekleri alanlara yönelmesi, sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi için çok önemlidir. Bu önemin farkında olan Ümraniye Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can’a teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

umraniye sporcular 2Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasında;“Değerli Öğretmenler, değerli meslektaşlarım, Ümraniye Belediyesi olarak ne yapıyorsak, yaptığımız her işi kalıcı ve sürdürülebilir yapmaya özen gösteriyoruz”dedi. Başkan Hasan Can, “Bu işlerden birisi de bugün fikstürünü çekeceğimiz ve 8. kez icra edeceğimiz Ümraniye Spor Oyunları. Bugüne kadar yaklaşık 12 dalda 7.000 öğrencimizin katıldığı, yüzlerce başarı ödülünün, kupanın ve madalyonun verildiği bir yarışma haline geldi. Bu yarışmalarda sporda cevher olabilecek çocuklarımızı tespit etmek ve onların yarınlara yıldız olarak ulaşmalarını sağlamak amacımızdır” dedi.

umraniye sporcular 10Başkan Hasan Can, “Bizimle birlikte bu hizmete katkı sağlayan, bütün okullarımıza ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Tabii birçok spor faaliyetimiz, yaz spor okullarımız var, izci kamplarımız var; ilk defa 15 ayrı noktada yüzme havuzları yaptık, inşallah bu sene iki kat daha fazlasını yapacağız. En önemlisi Allah nasip kısmet ederse, bu yaz yüzme havuzlarının yanında, kalıcı yüzme havuzları projelerimiz var. Bildiğiniz gibi Çakmakta Büyük Şehir Belediyemizin bir spor tesisi ve havuzu var. Sınırlı sayıda çocuğumuz bu imkânlardan yararlanabiliyor. Ümraniye’nin 4 bölgesine tam 4 tane kapalı yüzme havuzu yapmaya karar verdik ve 1 – 2 senede bunları tamamlayacağız. Çok sayıda çocuğumuz yüzme sporunun imkânından yararlanmış olacak” diyerek sözlerine son verdi ve ilk fikstürü çekti.

umraniye sporcular 3Sekizincisi yapılacak olan Ümraniye Spor Oyunlarına, Ümraniye’deki ilköğretim, ortaokul ve lise dengi 72 okuldan 7000’e yakın öğrenci katılacak. 12 ayrı branşta yıldızlar, Küçükler ve Gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar şu dallarda gerçekleştirilecek: Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Satranç, Güreş, Teakwondo, Karate, Atletzim, Hentbol, Badminton ve Futsal. Yaklaşık 5 ay sürecek olan Geleneksel Spor Oyunlarının kapanışı, Mayıs ayında düzenlenecek bir törenle gerçekleştirilecek. Programda ortaokul ve liselerdeki öğrencilere futbol, hentbol, voleybol, basketbol; İlk okullara fiziksel etkinlik materyalleri hediye edildi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.

umraniye sporcular 4

Reklamı Geç