Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gençler sordu, Başkan Poyraz cevapladı..

Çekmeköy Turgut Özal Kültür

Çekmeköy Turgut Özal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Nasıl Bir Başkan” söyleşisinde gençler sorularını sordu Başkan Ahmet Poyraz’da soruları samimiyetle cevapladı.

Zamanının büyük bir bölümünü ev ve esnaf ziyaretlerinde halkla iç içe geçiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköylü gençler tarafından organize edilen “Nasıl Bir Başkan” söyleşisine katıldı. Gazeteci ve dijital içerik üretici Aysu Mola’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programa Çekmeköylü gençler yoğun ilgi gösterdi. Başkan Poyraz gençlerden; kütüphaneler, imar, kentsel dönüşüm, toplanma alanları, sokak hayvanları, meydan ve ulaşım konularında gelen sorulara samimiyetle cevap verdi.  Başkan Poyraz’ın verdiği cevaplar ve sergilediği samimi tutum gençler tarafından alkışlarla karışılandı.

Program sonunda moderatör Aysu Mola’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili yaşadığı bir anınız varsa anlatır mısınız? sorusunu cevaplayan Başkan Poyraz; “Bir gece geç vakitte kızım baba baba diye evinden içinde heyecanla bana seslendi, gecenin o vakti tabi bir şey mi oldu diye telaşlanıp kalkıp baktım. Kızım; baba Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan telefonda deyince şaşırdım. Beni değil de neden kızımı aradı diye. Meğer telefonumuz o gece sessiz de olduğu için aramasını duymamışım. O gece de Başbakanımız kendisine gelen mektupları okuyormuş. Merkez Mahallemizden bir teyzemiz, annemiz mektup yazmış ve meramını dile getirmiş. Telefonda dedi ki Ahmet bu mahallede böyle bir teyzemiz var, sabah onu ziyaret edip sorununu çözüme kavuşturup güne öyle bismillah diyeceksin. Düşünün ki o dönemin Başbakanı gecenin bir vakti kendine gelen mektupları okuyup çözümü için çalışıyor.  Allah ömrünü uzun etsin dualarımız hep kendisiyle” dedi.

Başkan Poyraz’ın anısını anlatmasının hemen ardından Moderatör Aysu Mola’nın Cumhurbaşkanımızdan size bir mesaj dinleteceğiz demesiyle salonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesi yankılandı. O esnada gençlerin yakından tanıdığı ve sosyal mecralarda Recep Tayyip Erdoğan’ın sesiyle yaptığı videolarla tanınan Muhammed Nur Nahya sahneye çıktı. Başkan Poyraz’ın ve salonda bulunan misafirlerin şaşkınlıklarını gizleyemedi. Muhammed Nur Nahya Cumhurbaşkanın sesiyle hitabetine devam etti. Gençlerin keyifli anlar yaşadığı söyleşinin finalinde ise kapanışı Muhammed Nur Nahya Cumhurbaşkanın sesiyle yaptı.

 

Reklamı Geç