Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAREM’DEN HALEP’E YÜKÜ KARDEŞLİK OLAN 100 TIR HAREKET ETTİ..

Halep’te dünyanın gözü önünde

Halep’te dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık dramı ve acılara duyarsız kalmayan Üsküdar Belediyesi, Aralık ayında başlattığı “Üsküdar’dan Halep’e İnsani Yardım Seferberliği” kapsamında, yardım tırlarını Harem Otogarı’ndan dualarla yola çıkardı.

uskudar halep yardım tırları 4Halep’e yardım malzemelerinin ulaştırılması amacıyla KIZILAY ile protokol imzalayan Üsküdar Belediyesi, bölgeye gıda, hijyen malzemeleri, giyecek, ısınma gibi insani ihtiyaçları karşılamak üzere 100 tır malzeme topladı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler, okullar ve iş adamlarının desteğiyle sivil inisiyatifin Halep’e ulaştıracağı en büyük konvoy olan kampanya, bölge halkına yardım eli uzatmayı amaçlıyor.

uskudar halep yardım tırları 10Hedeflenen 100 tıra ulaşıldı. Üsküdar Belediyesi “Üsküdar’dan Halep’e İnsani Yardım Seferberliği” kampanyası kapsamında hedeflenen 100 tıra kısa sürede ulaşmayı başardı. Üsküdar Harem Sahil Yolu Otoparkı’ndan yola çıkan tırlar için düzenlenen törene; Ak Parti Milletvekili Hurşit Yıldırım, Kaymakam Mustafa Güner, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti İlçe Başkanı Halit Hızır, Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Kınık, Belediye Meclisi Başkan Vekili Esat Kalay ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

uskudar halep yardım tırları 3Törende konuşan Başkan Hilmi Türkmen, “İyilikler şehri Üsküdarımız, bu sefer Halep’teki kardeşlerimiz, canlarımız için yardım elini uzatıyor. Onlar orada bir lokma ekmeğe, bir sıcak çorbaya muhtaçken bizlerin eli kolu bağlı oturması, yardım bekleyen kardeşinin imdadına koşmamaları düşünülemez. Bu yaklaşımla “Halep yalnız değildir” dedik ve Üsküdar Belediyesi olarak Kızılayımız, STK’larımız, derneklerimiz, okullarımız ve iş adamlarımız olarak kutsal bir amaç için bir araya geldik. Halep’teki kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası başlattık” dedi.

uskudar halep yardım tırları 8Türkmen: “Tırlar dolusu umudu Halep’e yolcu ediyoruz.” Türkmen sözlerine şu şekilde devam etti: “Kampanyayı başlattığımız günden itibaren on gün gibi kısa bir sürede 150’den fazla STK, okul ve iş insanı Halep’e yardım için seferber oldular ve hedefimiz olan 100 tır insanı yardım malzemesine ulaştık. Bugün bu tırlarla sadece yardım malzemesi götürmüyoruz. Üsküdarımızın, dostluk ve kardeşlik mesajını da gönderiyoruz. Üsküdar’dan tırlar dolusu umudu Halep’e yolcu ediyoruz.”

uskudar halep yardım tırları 6Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Kınık ise kampanyada yer almaktan dolayı duydukları gururu belirterek “Bir insanı bile kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir. Destekte bulunan herkesin emaneti emin ellerde” dedi.

uskudar halep yardım tırları 1Yakacaktan bebek mamasına 100 tır, Halep için yolda. Kampanya kapsamında soba, yakacak, battaniye, yatak, kışlık bot, çizme, çadır branda, kışlık giyecek hijyen malzemeleri, gıda ürünleri, bebek maması, tıbbi malzemeler gibi pek çok ihtiyaç 10 gün gibi kısa bir süre içerisinde toplandı. Kampanya ile nakdi yardımlar Kızılay Üsküdar Şubesi tarafından Halk Bankası Üsküdar Şubesi’nde açılan “ Halep Yardım” hesabında toplandı.

uskudar halep yardım tırları 7Yardım malzemelerinden 50 tıra yakını STK’ların kendi imkânlarıyla bölgeye ulaştırıldı. Kalan 50 tırlık malzeme, Üsküdar Belediyesi ile KIZILAY arasında imzalanan protokol ile KIZILAY tarafından bölgeye ulaştırılıyor.

uskudar halep yardım tırları 9

uskudar halep yardım tırları 5

Reklamı Geç