Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HORİZON 2020 AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ BAŞLADI..

Üsküdar Belediyesi, Avrupa Birliği’nin

Üsküdar Belediyesi, Avrupa Birliği’nin en yüksek bütçeli hibe programı olan HORIZON 2020 Çerçeve Programı kapsamında açılan Akıllı, Yeşil ve Entegre Ulaşım başlığında Türkiye’deki tek ilçe belediyesi olarak hibe almaya hak kazandı.

Üsküdar Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından sunulan Toplum için Şehirler (Cities-4-People) Projesi, Haziran 2017 tarihi itibarıyla 5 farklı ülkeden (İngiltere, Belçika, Hollanda, Yunanistan ve Türkiye) bir yerel kamu kurumu ve bir Ar-Ge kurumu olmak üzere toplam 13 ortağın katılımı ile uygulanmaya başladı. Proje, Avrupa Birliği HORIZON 2020 Çerçeve Programı kapsamında onay alan “Toplum Odaklı Ulaşım Sistemleri” konulu bir araştırma ve inovasyon projesidir.

Projenin amacı  ‘Akıllı, Yeşil ve Entegre Ulaşım’ konusunda yeni yöntemler geliştirmek. 12-13 Haziran 2017 tarihinde Hollanda’nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirilen açılış toplantısı ile başlayan proje 3 yıl süreli olup Haziran 2020 tarihinde son bulacaktır. Proje kapsamında “Katılımcı Çalışma” yöntemi takip edilecek; böylece yetkili kurumların ve kullanıcıların bir araya gelerek gerçekleştireceği anket uygulamaları, atölye çalışmaları, bilgi günleri gibi organizasyonların yanı sıra pilot uygulamalar düzenlenecek.

Avrupa Birliği HORIZON 2020 Çerçeve Programı, Avrupa Birliği’nin bilimsel ve uygulamalı araştırma, geliştirme ve inovasyon projelerine hibe desteği sağlar. Program, bilim, teknoloji ve politika uygulamalarının uyumlaştırılmasını, Avrupa’nın araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmeyi, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmeyi, AB ülkeleri, aday ülkeleri ve işbirliği yaptığı ülkelerle farklı alanlarda işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Üsküdar Belediyesi, bu proje kapsamında kazandığı hibe ile toplum odaklı ulaşım konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları ile şehir profili oluşturacak; vatandaşların ulaşımla ilgili karşılaştığı temel sorunları belirleyerek proje ortakları ile sürdürülebilir şehirleşme üzerinde çalışmalar yapacak.

Reklamı Geç