Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’YE BİR LİSE DAHA KAZANDIRILIYOR…

Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla Türk

Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla Türk Eğitim Vakfı tarafından Mehmet Akif Mahallesi’nde yaptırılacak olan TEV Uğuz Tarık Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temeli törenle atıldı.

Ümraniye eğitimde gerçekleştirdiği büyük gelişimi yeni okullarla devam ettiriyor. Bu kapsamda, ilçeye Türk Eğitim Vakfı tarafından ve belediyenin destekleriyle kazandırılacak olan; 32 derslik, 1 çok amaçlı salon, 1’er temel mekanik, elektrik ve bilgisayar atölyesi, 1 demiryolu elektrik-elektronik ölçme laboratuarı, 1 teknik çizim atölyesi, 1’er adet resim ve müzik dersliği ile 1’er adet kimya ve biyoloji laboratuarını içeren TEV Uğuz Tarık Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma töreni gerçekleşti.

Törene Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Erzincan Milletvekili Serkan Bayram, Kaymakam Suat Dervişoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’ın Kardeşi Suna Eralp, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Meclis Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Akif Mahalle Muhtarı Osman Çalık; bir konuşma yaparak her mahalleye olduğu gibi kendi mahallelerine de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu. Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı konuşmasında Türk Eğitim Vakfı faaliyetlerinden bahsetti ve Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’a rahmet dileyerek Ümraniye Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür etti. İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediyesine kültür, sanat ve eğitim konusundaki çalışma ve hizmetleri nedeniyle teşekkür ederek Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’a Allah’tan rahmet diledi.

AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, programda yaptığı konuşmada Ümraniye’nin son 15 yıldaki gelişimini anlatarak sadece eğitim konusunda değil her alanda birçok çalışma yapıldığını ve Ümraniye’ye 400’ün üzerinde kalıcı eser kazandırıldığını söyledi. Türkiye’nin de büyük bir gelişim gösterdiğini söyleyen Eminmollaoğlu, okulun yapılmasına vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hasan Can, programda bir konuşma gerçekleştirerek bağışçı Demirağ ailesi hakkında bilgi verdi. Geçmişte Demirağ ailesinin raylı sistemler hakkındaki yatırımlarını anlatan ve hükûmetimiz sayesinde son 15 yılda bu alanda yaşanan büyük ve köklü gelişmelerden bahseden Başkan Hasan Can; “Bu hizmetler için hükûmetimize ne kadar teşekkür etsek azdır, ayrıca geçmişte bu konuda yatırım yapma cesaretini ortaya koyan Demirağ ailesini saygıyla anıyorum, Rabbim ölmüşlerine rahmet eylesin” dedi.

Göreve geldikleri günden bugüne Ümraniye’nin eğitimine katkı yaptıklarını ve ilçedeki her okulda muhakkak bir hizmetleri olduğunu söyleyen Başkan Hasan Can; “Eğitim davası, millî savunma kadar önemlidir. Ülkemizi eğitimli gençlerimize emanet edeceğiz. Bu vesileyle okulumuzda emeği geçen herkese; bağışçı ailemize, Türk Eğitim Vakfı’na teşekkür ediyorum. Okulumuz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Programın sonunda Başkan Can ve Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, Bağışçı Merhum Uğuz Tarık Demirağ’ın Kardeşi Suna Eralp’e çiçek takdim etti. Ardından Başkan Hasan Can ve protokolün butona basmasıyla temel atma töreni sona erdi.

Reklamı Geç