Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ATAŞEHİR BELEDİYESİ, KARDEŞ KENTLERİN SAYISINI ARTIRIYOR..

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs’ün

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs’ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları attılar.

İki kentin yöneticileri, Ataşehir Belediyesi’nde biraraya gelerek, geleceğe dair planların görüşmelerini gerçekleştirdiler. Ataşehir belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ı ziyaret eden Sandanski Belediyesi yetkilileri, ortak çalışma konusunda bir yol haritası belirlediler. Sandanski Belediye Başkan Yardımcısı Zoritsa Organdzhieva başkanlığındaki heyette, idari işler, eğitim, kültür ve sosyal işler ile kültür ve turizm uzmanları yer aldı. Görüşmelere Ataşehir Belediyesi’nden Başkan Yardımcısı Sadi Özata ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan da katıldı.

Konuklar, Sandanski şehrinin tarihte kölelerle birlikte en büyük direnişlerden birini başlatan Spartaküs’ün doğduğu kent olduğunu belirttiler. Konuk heyetin hediyeleri arasında Spartaküs figürleri baş sırada yer aldı. Konukları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden İlhami Yılmaz, komşu iki ülkenin kentleri arasındaki kültürel ilişkilerin artırılmasının hem Ataşehir’e hem de Sandanski’ye katkı sağlayacağını söyledi.

Ataşehir’i çok beğendiklerini ifade eden konuk heyet, 3 gün boyunca Ataşehir’i ve İstanbul’u ayrıntılı olarak gezecek. Yapılan görüşmeler olumlu neticelendiğinde Ataşehir; Almanya’dan Monheim am Rheim, Çekya’dan Benasol, Şili San Tiago’dan Providencia ve KKTC’den Lapta şehirlerinin ardından Bulgaristan’ın Sandanski şehriyle de kardeş kent olacak.

Reklamı Geç