Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜLYA KOÇYİĞİT ÜSKÜDAR’DA SEVENLERİYLE BULUŞTU

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri’ programının bu ayki konuğu Türk sinemasının önemli kadın oyuncularından Hülya Koçyiğit oldu.

Türk sinemasının önemli ismi Hülya Koçyiğit’in yaşam öyküsünün anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle başlayan programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve 7’den 70’e tüm Hülya Koçyiğit hayranları katıldı. Hülya Koçyiğit, Türk sinemasına ilk adımı nasıl attığından, 1963 yapımı dramatik Türk filmi olan, Berlin’de Altın Ayı ödülünü kazanan ‘Susuz Yaz’ filminden ve oyunculuk yıllarındaki en özel hatıralarından bahsetti.

Yeşilçam Söyleşileri programlarının yapılması Üsküdarlılar için çok büyük bir şans olduğunu dile getiren Koçyiğit, “Eski sinema sanatçılarını hala yaşıyorken görmek ve hayranlarını onlarla bir araya getirmek gerçekten çok özel. Üsküdar Belediye Başkanına ve bu programı organize eden herkese çok teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Hayatı boyunca yaklaşık 200 filmde rol aldığını dile getirerek, “Bu rakam bir insanın ömrüne sığdırması gereken çok zor bir sayıdır ama oyuncu olmasaydım büyük olasılıkla öğretmen olurdum. Özel hayatımda hep doğru örnek olmak için çalıştım, ‘Bu da bir nevi öğretmenlik’ diye düşünüp kendimi tatmin ediyorum” dedi. Program sonunda Başkan Türkmen, Koçyiğit’e Osmanlı Saray Sultanları Bebeğini takdim etti.

Reklamı Geç