Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜSEYİN YÜKSEK BEKLENEN ÇIKIŞINI YAPTI VE ‘ADAYIM’ DEDİ…

Meclis Üyeleri Celal Cebir,

Meclis Üyeleri Celal Cebir, Salih Boleli ve Erol Uçar ile birlikte bir basın toplantısı yaparak Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Meclis Üyesi Hüseyin Yüksek, “Ak Parti, millet iradesi odaklı kurulmuş bir partidir ve Allah nasip ederse bu millete hizmet yolunda ben de Çekmeköy ilçe başkanlığına adayım” dedi.  

hüseyinyüksekacıklama2Ak Parti teşkilatları hızla kongre sürecine hazırlanıyor. Bu noktada en hareketli olan ilçelerin başında hiç şüphesiz Çekmeköy geliyor. Çünkü Çekmeköy’de ilçe başkanlığına aday sayısı 4’ü buldu. Mevcut başkan Salih Kırıcı’nın adaylığının ardından Rıza İmamoğlu ve eski belde başkanı Serkan Gök adaylıklarını açıklamışlardı. Şimdi de uzun zamandan beri konuşulan isim Hüseyin Yüksek, çıkışını yaptı ve “Daha iyisini yapmak için ben de varım” diyerek adaylığını resmen duyurdu.

hüseyinyüksekacıklama4Meclis Üyeleri Celal Cebir, Salih Boleli ve Erol Uçar ile birlikte bölge yerel basınının karşısına çıkan Hüseyin Yüksek, “Biz Ak Parti sevdalısı, millete ve memlekete hizmet davasının birer neferleriyiz. Ak Parti millet iradesi odaklı burulmuş bir partidir ve kongrede gerek genel merkezin, gerekse il teşkilatının, ‘biz kimi işaret buyuruyorsak onu seçin’ dayatmasına karşıyız. Hiç kimse bu hakka ve bu hadde sahip değildir. Buna il teşkilatı da dahildir” şeklinde konuştu.

hüseyinyüksekacıklama3Mevcut ilçe başkanı Salih Kırıcı’nın şahsına ve dürüst kişiliğine karşı zerre kadar bir sözü olmadığını ifade eden Hüseyin Yüksek, “Lakin burası milletin partisi ve bu partide birilerinin güdümünde bir ilçe başkanı görev yapamaz. Partimizin 2071 ve 2023 hedefinde büyük öneme sahip olan 2015 seçimleri geliyor ve bu partinin daha dinamik ve daha heyecan sahibi bir ilçe başkanına ihtiyacı olduğu için ben bu yola çıktım ve delegenin teveccühü ile seçileceğime inanıyorum” dedi.

hüseyinyüksekacıklama1Kendisinin partiden ihraç edilmesi, yakınındaki isimlerin çocuklarının belediyedeki işlerinden atılması ya da kaçak olduğu öne sürülen çatılarının yıkılması gibi konularda tehditler aldıklarını da öne süren Hüseyin Yüksek, “Tehdit ve baskı ile insanları yıldırmaya çalışmanın nedenini anlamak mümkün değil. Millete hizmet yolunda kefenini giyip yola çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedeflediği müreffeh Türkiye yolunda hiçbir güç ve kuvvet beni döndüremez” dedi.

Ak Parti’nin askeriye değil, milletin adına var olmuş bir siyasi yapı olduğunu kaydeden Yüksek, “Benim birilerinin eteğinin gölgesi altında yürüyecek yolum yok. Bu partide hiç kimse bölgecilik, ırkçılık, dincilik şuculuk ya da buculuk yapamaz. Biz daha iyisini yapmak için bu yola çıktık ve başta mahalle başkanlarımız olmak üzere; ana kademeden, gençlik ve kadın kollarından ve meclis üyesi arkadaşlarımdan şahsıma büyük bir güven ve teveccüh var. Birlikte Çekmeköy’ü hes sosyal hem siyasal hem de eğitim yönünden yeniden ele alıp değerlendireceğiz ve yeni Çekmeköy’ü hep birlikte oluşturacağız” dedi.

Millete hizmet sevdasının kongrede tecelli edecek olan delege teveccühünden de ibaret olmadığını kaydeden Hüseyin Yüksek, “Bizim hizmet sevdamız bu kongre ile başlamadığı gibi bu kongre ile de bitmeyecek ve biz yaşadığımız sürece bu aşk bizde devam edecektir. Bizim tek derdimiz var o da daha mutlu insanların yaşadığı, fakir fukaranın gözünden yaşın akmadığı bir dünya oluşturma yolunda üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmektir. Halka hizmet sadece belediye başkanlığı ya da ilçe başkanlığı ile değil her şekilde yapılabilir” dedi.

Toplantıya katılan meclis üyeleri Celal Cebir, Salih Boleli ve Erol Uçar da birer kısa konuşma yaparak Hüseyin Yüksek’in ilçe başkan adaylığına neden destek verdiklerini ifade ettiler. 3 meclis üyesi de özetle, daha iyi bir ilçe teşkilatı için Yüksek’in adaylığına destek verdiklerini ifade ettiler. Toplantı daha sonra basın mensuplarının birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu.

Reklamı Geç