Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İETT ARAÇLARINDA ŞOFÖR KABİNİ DÖNEMİ..

İstanbullular’a daha konforlu ve

İstanbullular’a daha konforlu ve güvenli ulaşım sağlamak için adımlar atan İETT, araçlarında şoför kabini uygulamasına geçiyor. İETT’ye ait 2 bin 756 otobüsten 2 bin 487’sinde kullanılan şoför kabinleri için şimdi metrobüslerde çalışma yapılıyor. Şu ana kadar 20 metrobüste şoför kabinleri oluşturuldu.

Toplu taşımada mükemmellik ödülü sahibi İETT, yolcu güvenliğini arttırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. İstanbullular’a daha konforlu ve güvenli ulaşım hizmeti vermek için adımlar atan İETT, araçlarında şoför kabinleri oluşturuyor. İETT bünyesindeki 2 bin 756 aracın 2 bin 487’sinde gerçekleştirilen şoför kabini uygulaması şimdi metrobüste başladı.

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, ilk etapta kabin uygulaması bulunmayan 265 adet körüklü otobüste kabin tasarımı ve yolcu koruma profil dizaynının tamamlandığını bildirdi. Bu araçların 20’si metrobüs hattında hizmet veriyor. Emecen “Tasarım iyileştirme çalışmalarının tamamlanması ve yol testlerinin yapılmasından sonra metrobüs hattında hizmet veren tüm araçlara montaj planı çerçevesinde standart uygulama yapılacak ve kabin sistemi oluşturulacak. Takvimimize göre metrobüs hattında hizmet veren 169 otobüsün şoför kabinlerinin bir ay için tamamlanması gerekiyor” dedi.

Emecen, “Verdiğimiz hizmette yolcu güvenliği esastır. Araçlarımızın bu anlamda tüm eksiklerini tamamlamak, ihtiyaca uygun hale getirmek ilk önceliğimizdir. Haziran ayı sonu itibarı ile metrobüs hatlarındaki tüm araçlarımızda şoför kabini uygulamasına geçilmiş olacak” dedi.