Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İMES’TE KONUŞAN ALBAYRAK, KRİTİK VİRAJ UYARISI YAPTI..

Enerji ve Tabii Kaynaklar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İmes Sanayi Sitesi’nde düzenlenen Ümraniye İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, büyük ve güçlü Türkiye hedefine ilerlerken ülkenin çok kritik bir virajın eşiğinde olduğunu söyledi.

Ümraniye İş İnsanları ve Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısına; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mehmet Ali Pulcu,  AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, sanayiciler, oda temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, “İMES Sanayi Sitesi’nin tarihinden ve yaptığı çalışmalardan bahsederek katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu selamlama konuşması yaparak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak’a teşriflerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bakanımız gece gündüz demeden koşturan, dinamik bir yapıya sahip. Kendisini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Sayın Bakanımız bugün sizlerle bir arada olmak istedi. İş adamları olarak sizler bu memleketin üreten güçlerisiniz. Ekonomimize katkı sağlayan üretici firmalarsınız” dedi. Başkan Hasan Can, “Belediye olarak; gerek İMES, gerekse Kadosan Oto Sanayi Sitesi için görevimiz olsun ya da olmasın bu kuruluşlarımızın tüm sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Onların daha hızlı, daha iyi ve daha güzel üretim yapmasının önünü açmaya çalıştık” dedi. “Sayın Bakanımıza teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Geçmiş Ramazan Bayramınızı kutluyor, nice bayramlar görmenizi diliyorum. 24 Haziran seçimlerinin de istikrarın sürmesi adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı konuşmada, “Bu güzel buluşmayı sağlayan gerek İMES Sanayi Sitesi Yönetimine gerekse Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Güçlü Türkiye hedefine doğru ilerlerken çok büyük bir öneme sahip olan seçim arifesinde sizlerle hasbihal edelim istedik” dedi. Türkiye’de sanayi ve birçok alanda devrimler yapıldığının altını çizen Bakan Berat Albayrak, “Geçmiş Türkiye’ye oranla büyük bir yol katettik. 24 Haziran seçimi de yeni bir başarı hikâyesidir, büyük ve güçlü Türkiye’ye ulaşma noktasında yeni bir adımdır” dedi. Konuşmasını “Siyasetçi toplumun, vatandaşın sorunlarını tespit ederek çözüm üretendir” diyerek sürdüren Bakan Berat Albayrak, “Bizlerde bu dertleri çözmeye çalışan, ülkeyi büyütmeye ve tarihi projelerle güçlü Türkiye olmak için iktidar olmaya çalışıyoruz. Hiçbir zaman yapamayacağımız bir söz vermedik. Tüm yapılanlara karşı da yılmadık, yıkılmadık ve dik duruşumuzdan da taviz vermedik” dedi.

Türkiye’de enerji alanında yapılan ve yapılacak olan çalışmaları da etraflıca anlatan Bakan Berat Albayrak, “Ekonomi de çok fazla yatırım ve kaynak çeşitliliğinin önünü açacağız” diyerek, yeni dönemde bakanlık sayısının azalacağını çok daha hızlı kararlar alınabileceğini söyledi. “Eski Türkiye dönemi bitti” diyen Bakan Berat Albayrak, “40 yıldır süren terör sorununu çözen bir Türkiye var. Tarihi günlerden geçiyoruz. Ülkemiz büyümeye ve iş üretmeye devam edecek. Yeter ki bizler, bir ve beraber olalım. Allah birliğimiz ve beraberliğimizi daim, ülkemizi güçlü kılsın” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşmasının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, vatandaşların sorularını yanıtladı.

Reklamı Geç