Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İNANDIĞIN YOLDA DAHA GÜÇLÜ YÜRÜ” MESAJI..

5. olağan kongresini “inandığın

5. olağan kongresini “inandığın yolda yürü” sloganıyla Taşdelen Nikah Sarayı’nda gerçekleştiren Ak Parti Çekmeköy Teşkilatı, yeni ilçe başkanı Av. Akın İlhan ve yönetimi ile yeni döneme başlangıç yaptı.

AK Parti Çekmeköy Teşkilatı, yeni ilçe başkanı Av. Akın İlhan ve yönetimiyle beklenen değişimi gerçekleştirdi. Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları Fatma Betül Sayan Kaya ve Nurettin Canikli, Milletvekilleri, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirilen kongrede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videolu mesajı gösterildi.

Kongrede partililere hitap eden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 2021 yılının siyasi, ekonomik ve hukuki reformlar yılı olacağını kaydetti. Geçtiğimiz 2020 yılının kayıtlara her şeyin değiştiği bir dönem olarak geçeceğini, ekonomiden, eğitime, devlet yönetiminden şehirleşmeye kadar her alanda değişimlerin yaşandığı bir dönemi geride bıraktıklarını anlatan Kurtulmuş, “Küresel ölçekte pandemiyle hatırlanacak 2020’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hatırlanacak başka tarafları da var. Türkiye için 2020, önemli başarıların yaşandığı bir dönem olarak hatırlanacak” dedi. Kurtulmuş, Türkiye’de 2020’nin Doğu Akdeniz faaliyetleri, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör örgütleriyle mücadelesinin hatırlanacağını dile getirdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Sözde Cmhurbaşkanı’ sözlerini de sert dille eleştiren Kurtulmuş, “Kılıçdaroğlu; Bu memlekete demokrasi çoktan geldi. Demokrasi bedeli ödenmiş bir demokrasidir. Bu ülkedeki demokrasi 27 Mayıs’ın paletleri arasından kurtarıldı. Bu ülkedeki demokrasi, idam sehpalarında rahmetli Menderes için akıtılan kanlı gözyaşlarıyla getirilen bir demokrasidir. Bu memleketteki demokrasi 12 Eylül darbecilerine karşı kazanılmış, 28 Şubat’ın palet şakırtılarını durduran millet iradesiyle kazanıldı” dedi.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise ilçede yönetimi devralacak ekibe başarılar diledi. AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu dile getiren Demiröz, “Bu ülkeyi yönetmek bizim boynumuzun borcu. Türkiye’yi AK Parti ve AK Parti kadroları yönetecektir. Kim ne derse desin, AK Parti ekonomide, siyasette, hukukta her zaman reformlar yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Dünyada 2020’yi pozitif büyümeyle kapatacak 3 ülkeden biriyiz. Hiç sağa sola kulak asmayın, yapanlar yurt dışından her türlü siyasi ve ekonomik saldırıyı yapıyorlar” diye konuştu. Demiröz, seçimlerin teşkilatlarla kazanıldığını aktararak, AK Parti’nin 2023’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı daha yüksek bir oranla yeniden Cumhurbaşkanı seçeceklerini söyledi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da 2023 ve 2024’teki seçimlerde AK Parti’nin yine başarılı olacağını dile getirerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yeniden AK Parti adayının kazanacağını kaydetti. Şenocak, “Çekmeköy 5. Olağan Kongremizi salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştiriyoruz. Meydanı, bu milletin değerleri ve iradesini hiçe sayanlara, terörle kol kola yürüyenlere asla bırakmayacağız. İnanç ve azimle, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmakta kararlıyız” şeklinde konuştu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığımızın 5. Olağan Kongresinde emektar teşkilat mensubu kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çekmeköy İlçe kongremizde bizleri yalnız bırakmayan başta partililiremiz olmak üzere tüm konuklara teşekkür ediyorum. Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı seçilen Av. Akın İlhan’ı tebrik ediyor, görevine başarılar diliyorum. Salih Kırıcı kardeşime de İlçemize yapmış olduğu hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kongrede divan heyeti belirlendikten sonra raporlar okunarak onaylandı ve yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde yapılan oylamada yeni ilçe başkanı Av. Akın İlhan ve yönetimi seçildi. Kongrede ilk mesajını daha güçlü teşkilat sözüyle veren yeni başkan Akın İlhan, her kongrede olduğu gibi 5. kongreden de daha çok kenetlenmiş, birbiriyle birleşmiş ve güçlenmiş olarak yeni döneme başlangıç yapacaklarını ifade etti.

Reklamı Geç