Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İNANIN BAŞARACAĞIZ, YETER Kİ SANDIĞA GİDELİM VE GİTMEYENLERİ GÖTÜRELİM..”

14 Mayıs seçimleri akabinde

14 Mayıs seçimleri akabinde bir açıklama yaparak 28 Mayıs ikinci tur seçimlerine yönelik çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Çekmeköy Koordinatörü İlhan Bayram, “İnanın başaracağız, yeter ki sandığa gidelim ve gitmeyenleri götürelim” dedi.

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Çekmeköy Koordinatörü İlhan Bayram, 14 Mayıs’ın ardından ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine önemli açıklamalarda bulundu. 28 Mayıs’ta sandığa gitmenin ve geçen seçim gitmeyenleri götürmenin başarıya giden tüm yolları açacağını kaydeden Bayram, “14 Mayıs seçimleri bizler için bir kayıp değil, kazanımdır. Türkiye konjektöründe ‘kazanamaz’ denilen adayımızın kazanmaya ne yakın olduğu ilk seçimde ortaya çıkmıştır. Şimdi bizlere düşen görev; çevremizde oy kullanmayan veya bize oy vermeye yakın en az iki kişiyi sandığa taşımak olmalıdır. Unutmayalım ki 2. tur seçimlerinde her iki tarafta eşittir. İlk turu geride tamamlayıp ikinci turu çok farklı kazanan adaylar dünya ülkelerinde ve özellikle Avrupa’da olmuştur. Umutsuzluğa asla düşmeden; gayretle, samimiyetle, azim, inanç ve kararlılıkla seçime katılım oranlarını yükseltmeliyiz. Memleketlerimiz Anadolu’da il, ilçe ve özellikle de köylerimizin analizini hemen yapmayı ve oy kullanmaya gitmemiş tek bir kişi bile bırakmamalıyız” dedi.

MEMLEKETİ TOKAT’TAN ÇARPICI ÖRNEKLER VERDİ..

Kendi memleketi Tokat’ta özellikle köylerde sandığa gitmeyen çok sayıda seçmen tespit ettiğini de kaydeden İlhan Bayram; “Ben kendi memleketim Tokat’ın tüm ilçelerini, özellikle de köylerini analiz ettim. Gördüğüm manzara hem üzüntü hem de umut vergici. Üzüntü verici yanı her sandıkta oy kullanmaya gitmemiş yüzde 10-15 civarında onlarca seçmenimiz var, umut verici yanı ise 28 Mayıs’ta bu seçmeni sandık başına taşıyabiliriz. Bunun için maddi manevi ne gerekiyorsa; biz gönüllüler, partililer, STK’lar ve geleceğimizin teminatı vatanseverler üzerine düşen tüm görev ve sorumlulukları yerine getirmeye hazırdır. Her bir hemşerimiz, köyündeki, kasabasındaki, ilçesindeki eş, dost ve akrabalarını arayarak sandıklarında oy kullanmaya gitmemiş seçmen varsa birlikte ikna edip oy kullanmaya mutlaka mutlaka ikna edecek” dedi.

Reklamı Geç