Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İSPARK’IN KAHRAMAN PERSONELİNE TEBRİK

Kent genelinde günde yaklaşık

Kent genelinde günde yaklaşık 200 bin kişiye hizmet veren İSPARK personelleri her anlamda vatandaşların yardımına koşuyor. Hastane acil servislerinde ücretsiz vale hizmeti vererek hastaların taşınmasında yardımcı olan personeller vatandaşların hayatını da kurtarıyor. Otopark alanlarına yakın noktalarda istenmeyen kaza vb. durumlarda saha şefleri ve personeller hızlı çalışmalarla hayat kurtaracak yardımda bulunuyor.

sparktebrik1Denize düşen vatandaşların yardımına koşarak hayatlarını kurtaran İSPARK personellerini makamında ağırlayan İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, kahraman personellere plaket taktim etti. Kent genelinde “güvenle park güler yüzle” hizmet sloganıyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Çevik “ İstanbul’u ve İstanbulluları seviyoruz, değer veriyoruz. Personellerimizin her anlamda vatandaşlarımızın yardımına koşması bizi mutlu ediyor. Her personelimiz gönüllü ilk yardıma koşacak özveriye sahip. Geçtiğimiz gün ve önceki yıllarda vatandaşlarımızın hayatını kurtaran personellerimiz Savaş Çap ve İdris Adıyaman’ı tebrik ediyorum” dedi.

sparktebrik2İSPARK görevlileri denizden çıkardı

Geçtiğimiz günlerde Sarıyer Tarabya sahilinde, aracının direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, yanında oturan kardeşiyle birlikte denize uçtu. Bölgede görev yapan İSPARK personeli Savaş Çap başta olmak üzere vatandaşların yardımıyla denize düşen iki kişi kurtarıldı. Bölgede görev yapan İSPARK personeli Savaş Çap aracın denize düşmesinin hemen ardından yardıma koştu ve bölgedeki vatandaşlara haber verdi. Çap’ın uzattığı balık kovasının ipine tutunarak sahile çıkan kazazede 2 kardeş İstinye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kazazede kardeşlerin hayati tehlikeyi atlattı.

sparktebrik3Balık Kovasının İpine Tutundular

Denize düşen ağabey-kardeşi balık kovası ipi ile hayata tutunduran İSPARK görevlisi Savaş Kap, “Sahilde arabaları park ettiriyordum. Güm diye bir ses duydum. Bir de baktım ki denizde bir araç yüzüyor. Araç içinden 2 kişi çıktı. Sahile doğru yüzüyorlardı. Otele bağırdım. Sonra balık kovasını denize attım. Arkadaşlar ipe tutundu. Otelden yardıma gelen arkadaşlarla kazazedeleri denizden çıkardık” dedi.

Karaköy iskelede vatandaşı sudan çıkarttı

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan benzer olayda denize düşen bir vatandaşın yardımına yine İSPARK personelleri koştu. Karaköy iskelesinde denize düşen bir vatandaş, İSPARK’ın motorize denetmeni İdris Adıyaman tarafından boğulmaktan kurtarıldı. Karaköy İskelesinde aracını parkeden ismi öğrenilemeyen bir şahıs dengesini kaybederek denize düştü.   Yüzme bilmediği öğrenilen ve boğulmak üzere olan şahsı İSPARK’ta motorize denetmeni İdris Adıyaman elbiseleriyle denize atlayarak kurtardı.   Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan şahsın hayatı tehlikeyi atlatarak yaşama döndü. Örnek davranışıyla insanlık dersi veren İSPARK personeli İdris Adıyaman yaptığı açıklamada “Şahsın denize düşüp çırpındığını görünce yüzme bilmediğini anladım. Tereddütsüz denize atlayarak bariyerlere çektim ve etrafa toplanan insanların yardımıyla karaya çıkarttım. İnsanlık görevim”  dedi.

 

 

Reklamı Geç