Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜN BOYU PARK SADECE 8 LİRA..

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ardından Atatürk

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ardından Atatürk Havalimanı’nda da otopark açacak olan İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK), gün boyu 8 lira karşılığında hizmet verecek.

havapark1İSPARK’tan yapılan açıklamaya göre, yolcuların yoğun taleplerini değerlendiren İSPARK, havaalanlarında yeni otoparkları hizmete açacak. Böylece birçok başvuruda uçak biletlerinin üstüne otopark ücreti ödediklerini dile getiren ve şikâyette bulunan yolculara düşük ücretle otopark hizmeti verilecek. Atatürk Havalimanı’nda da otopark açılması yönünde yoğun talepleri dikkate alan İSPARK, kısa zamanda havaalanına yakın yerde 1.500 araçlık otopark açacak. Atatürk Havalimanı’na 5 dakikalık mesafede olacak otopark, gün boyu 8 lira karşılığında hizmet verecek. Yolcular otoparktan havalimanına ring servisiyle taşınacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hâlihazırda 1.300 araçlık otoparkla vatandaşlara hizmet veren İSPARK, yaşanan yoğunluğa ve artan taleplere çözüm üretmek amacıyla açık otoparkın kapasitesini de artırdı. 24 saat açık olan ve güvenlik sistemlerinin üst seviyede bulunduğu otopark gün boyu sürücülere 8 lira karşılığında hizmet veriyor. Araçlarını otoparka bırakan sürücüler 5 dakikada havaalanına ulaşabiliyor. Ayrıca 15 dakikada bir ücretsiz ring servisi de kaldırılıyor.

havapark3İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İSPARK olarak “Park Et Devam Et” otoparklarını yaygınlaştırdıklarını belirterek, sürücülerin araçlarını bu otoparklara bırakarak toplu taşıma istasyonlarını kullanmalarını teşvik ettiklerini dile getirdi. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda havaalanlarına yakın yerlerde “Park Et Uçakla Devam Et” otoparklarını hizmete açtıklarını anlatan Çevik, “Gün boyu 8 lira ile hizmet veriyoruz. Bu otoparklarda yaşanan yoğunluğa çözüm üretmek amacıyla da çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlar uygulamadan ve otopark ücretlerinden oldukça memnun” dedi.

havapark2Rekabet ortamı da oluşuyor

Havaalanlarına araçlarıyla gelen sürücüler buradaki yüksek otopark ücretlerinden şikayet ederken, alternatif otopark alanı bulmakta güçlük çekiyor. Uzak yerlere araç park etmenin zorluğu da sürücüleri fahiş fiyatlar ödemek zorunda bırakıyor. Sürücülerin bir haftalık ve daha fazla yolculuklarda ödediği otopark ücreti 500 lirayı geçiyor. İSPARK, vatandaşların ödediği yüksek otopark ücretlerine  “Park Et Devam Et” sistemiyle çözüm üretiyor. İstanbul genelinde en büyük otopark işletmecisi konumunda olan İSPARK, toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda otopark ücretlerini düşük tutuyor. Havalimanlarına yakın yerlerde de düşük ücretli otopark açan İSPARK, rekabet ortamı oluşmasını da sağlıyor.

Reklamı Geç