Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İTTİFAK YOK” DİYEN ERBAKAN, 49 ADAYINI İLAN ETTİ..

Yeniden Refah Partisi, 31

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için 1 büyükşehir, 1 il, 5 belde ve 42 ilçe belediye başkan adayını resmen ilan etti. Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın açıkladığı isimler arasında İstanbul’dan Pendik ve Çekmeköy olmak üzere 2 ilçe yer aldı. Yeniden Refah Partisi’nin Çekmeköy adayı beklendiği gibi Yücel Evsen oldu.

Türkiye genelinde 49 belediye başkan adayını tanıtan Yeniden Refah Partisi’nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Yücel Evsen oldu. Yeniden Refah Partisi genel merkezindeki tanıtım toplantısında konuşan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, partisinin 5. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını diledi. Erbakan, Yeniden Refah Partisinin beş yılın sonunda 81 il ve 900’dan fazla ilçe teşkilatı, 320 bin üyesi ve 5 milletvekili ile Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak yoluna devam ettiğini söyledi.

Yaklaşık 4 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde Yeniden Refah’ı 30 sene sonra belediyelerde iktidar yapmayı amaçladıklarını belirten Erbakan, “Milli görüş belediyeciliği yeni dönemde yeşil alanlara, engellilerimize ve depreme dayanıklılık konusunda çok büyük önem verecek. İstihdam sağlayan bir belediyeciliği de hayata geçirmek istiyoruz. Sosyal belediyeciliği en iyi şekilde yapacağız inşallah. Ulaşılamayan kibir abidesi, halkla arasına duvarlar ören belediyeler yerine kapıları halka açık, şeffaf, denetlenebilir bir belediyecilik hedefliyoruz” dedi.

14 Mayıs genel seçim anketlerinde partisine çıkan oy oranının üç katı kadarını aldıklarını, yerel seçim anketlerindekinden de fazla oy alacaklarını söyleyen Erbakan, “Bugün açıklayacağımız bir büyükşehir, bir il, 5 belde ve 42 ilçemizin belediye başkan adaylarının hayırlı olmasını diliyorum. 2 Aralık’taki il başkanları toplantımızda 100’e yakın belediye başkan adayımızı daha açıklayacağız. Böylece hızlı şekilde, peyderpey Yeniden Refah Partisi adaylarını açıklayacak” şeklinde konuştu.

Yerel seçim ittifakıyla ilgili soruyu yanıtlayan Erbakan, şunları kaydetti: “Teşkilatımızın ve milletimizin beklenti ve taleplerine göre yetkili kurullarımızla görüşmeler yaptık. Türkiye’de bütün il ve ilçelerimizde kendi adaylarımızla seçime girme noktasında yol yürüyoruz. Sadece Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyeleri için Cumhur İttifakı’nın talebi olması halinde yine yetkili kurullarımız ve teşkilatımızla istişare edebiliriz. Ama bugüne kadar böyle bir talep olmadı. Dolayısıyla biz de 4 aylık bir süre kaldığı için büyük hızla tüm merkezlerde belediye başkan adaylarımızı belirliyoruz.”

Reklamı Geç