Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ PARTİ İSTANBUL’DA KAVUNCU’YLA DEVAM…

İYİ Parti İstanbul İl

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi’nde Satuk Buğra Kavuncu 417 oyla yeniden il başkanı seçildi. Kavuncu, “İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, İstanbul’dan Ankara’ya gönderen teşkilat olma şerefine erişecek” dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 2. olağan Kongresi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Mevcut İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu ile Genel İdare Kurulu Üyesi Ersin Beyaz arasında geçen mücadelede Kavuncu 417 oy, Beyaz ise 254 oy aldı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve delegelerin katılımıyla gerçekleşen kongre Covid-19 salgınından ötürü seyircisiz gerçekleşti. Salon giriş ve çıkışlarında termal kamera ile ateş ölçümü yapılırken katılımcılara maske ve dezenfektan dağıtımı da yapıldı. Kavuncu, 688 delegenin 417’sinin oyuyla yeniden il başkanı seçildi.

8 aylık görev süresince yaptıklarına değinen Kavuncu, şunları söyledi: “Biz, toplumsal olaylara duyarsız kalmadık tepkimizi her platformda gösterdik. Kaz Dağları’nda yaşanan doğa katliamına, Emine Bulut cinayeti nezdinde bütün kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete, toplum sağlığı açısından büyük bir tehdit oluşturan sigaraya ve uyuşturucuya karşı mücadele ettik. Kanal İstanbul gibi İstanbulumuzu etkileyen hayati meselelerde sesimizi çıkardık, aktif tavır aldık.

Her ay büyük bir panel düzenleyerek kamuoyu oluşturduk, partililerimizi buluşturduk. Demokrasimizin dalgakıranları muhtarlarla buluştuk, dertlerini, sıkıntılarını dinledik. İlçe başkanlarımız ile muhtarlar arasında koordinasyon ve bağlantı kurarak ilgili ilçemizin sorunlarını, önerilerini ve taleplerini dinledik. Genel başkanımızın katılımıyla başlattığımız üyelik kampanyası doğrultusunda İstanbulumuzun 39 ilçesinde dolaşan karavanlarla yerel ve ulusal medyaya sahip çıktık, düzenli röportajlar ve canlı yayınlar ile partimizin sesi olmaya gayret ettik.

Bütün bunlardan bağımsız parti içi demokrasi kapsamında ocak ayında 39 ilçemizde başlattığımız kongre sürecini tamamlama ve 3 Mayıs gibi anlamlı bir günde il kongresini gerçekleştirme hedefini taşırken maalesef bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla karşı karşıya kaldık. Böylece seçimlerden hemen sonra kazandığımız ivmeyi parti içi demokrasi sürecine harcadığımız enerjiye ve pandemi döneminin durgunluğuna nakletmek durumunda kaldık.”

Kavuncu, İYİ Parti’nin hedeflerini şöyle anlattı: “2024 yerel seçimlerine şimdiden hazırlanmamız lazım. Türk siyasetinde yarının ne olacağı belirsiz; karşımıza, bizden kaynaklanmayan hangi faktörlerin çıkacağını bilemiyoruz. Buna rağmen, yerel seçimlere en iyi şekilde damgamızı vurmamız lazım. Bunun için de ilçe başkanlıklarımızın yardımı ve koordinasyonuyla, 39 ilçemizde bir çalışma başlatacağız. Bu çalışmayla, 2024’e kadar her ilçede bir belediye başkan adayı belirleyip, o ismi bir marka haline getireceğiz. Seçim zamanı geldiğinde, ilgili ilçede yaşayan halk, “Haydi” diyecek, “Artık adayınızı çıkarma vakti geldi.”

Dava arkadaşlarımızı belediye meclis üyelikleri için teşvik edeceğiz. Partililerimize, belediye meclis üyeliğinin ne kadar kritik ve önemli olduğunu anlatacağız. Fakat önceliğimiz, 2024 yerel seçimlerine kadar tam kadro çalışmak, ilgili ilçede İYİ Parti markasını yaratmak ve yerel yönetimlerde, İstanbul’da İYİ Parti belediyeciliğini oluşturmak ve İstanbulluyu da İYİ Parti belediyeciliğiyle tanıştırmak olacak. Ve tabii ki en büyük hedefimiz… İnşallah İYİ Parti İstanbul İl Teşkilatı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, İstanbul’dan Ankara’ya gönderen teşkilat olma şerefine erişecek.”

Reklamı Geç