Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KADIKÖY’DE DÖVME SANATLA BULUŞACAK

19-21 Eylül tarihleri arasında

19-21 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde  üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Tattoo Convention 2014’ de   dünyanın en önemli sanatçıları  ve dövme sanatı tutkunlarını bir araya gelecek.  Dövme sektörünün öncülerinden  Golden Arrow Tattoo & Piercing tarafından düzenlenecek fuarda Dünyanın bir çok ülkesinden tanınmış dövme sanatçıları Türk dövme sanatçıları ile birlikte geleneksel ve modern yöntemlerle yapacakları dövmelerle sanatlarını sergileyecek.

dovme1Günümüzün yükselen trendi dövme, Anadolu’nun Doğu ve Güney doğusunda   eskiden bedenin süslenmesinden öte kötülüklerden korunmak, şans ve bereket için yapılırdı. Dövmenin tarihi M.Ö. 30.000-10.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Kızılderili’ler, eski Mısır, Kazak ve Kırgız Türklerinde sıkça görülürdü.  İstanbul Tattoo Convention 2014’ de   sanatsal zenginliklerin ve kültürel çeşitliliğin yansıdığı,  renklerin, boyanın, çizgilerin ve detayların hepsinin insan vücuduna nasıl aktarıldığının görülmesi amacı ile  düzenlediği festival bu senede Kadıköy Halk Eğitim merkezinde yapılacak.    Yıllardır bu sanatı profesyonel anlamda hem tedarik malzemesini sağlayan hem de dövme sanatını   uygulayan Golden Arrow Tattoo & Piercing üç  senedir Türkiye deki dövme fuarının ev sahipliğini başarı ile  üstleniyor.Golden Arrow Tattoo & Piercing, dünyadaki  bir çok ülkeden ve Türkiye deki bir çok şehirden gelen  dövme sanatının usta isimlerini İstanbul Tattoo Convention 2014’ de   İstanbul’ Kadıköy Halk Eğitim merkezinde  buluşturuyor. Türkiye ve dünyadan yaptıkları muhteşem dövmelerle dövme sanatına değer katan …..’si yurtdışından olmak üzere …..  dövme  sanatçısı , Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek ” İstanbul Tattoo Convention 2014 ” fuarında biraraya gelecek.Dünyaca ünlü dövme sanatçıları  ve ülkemizde dövmecilik sanatına değer katan  Türk ustalarının yanı sıra dövme tutkunları çok keyifli  üç gün geçirecek.

dovme4İstanbul Tattoo Convention 2014 ün organizatörü veGolden Arrow Tattoo ve Piercing’ in Yönetim Kurulu Başkanı N.Şener Öner   “Bu yıl uluslararası boyutlarda üçüncüsünü organize ettiğimiz dövme festivalimiz bu yıl 19-21 Eylül tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi‘nde düzenlenecek. Son yıllarda dövmenin sanata dönüştüğü, dövme sanatçılarının kendilerini yetiştirmek için çok çaba sarfettiklerini ve  dövme sanatının uygulama şeklinin sağlığa uygun şekide titizlikle yapıldığını” vurguladı. Ayrıca Dünya dahil olmak üzere Türkiye’ de dövme sanatı  uygulanırken kullanılan malzemelerin CE normlarına uygun üretildiğini, üretim ve sterilizasyon aşamasında da yetkili kurumlarca denetildiğini ilave etti. Golden Arrow Tattoo tarafından düzenlenen festivalin açılışını, Esnaf ve Sanaatkarlar Konfederasyonu Başkan Faik YILMAZ,  İGDESO İstanbul Güzellik Uzmanları ve Dövmeciler Odası başkanı Ayşe AYDIN ve Golden Arrow Tattoo ve Organizasyon sahibi N.Şener Öner birlikte yapacak.

dovme2Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ nde düzenlenen   İstanbul Tattoo Convention 2014’ de  bu sene Dünyada bir çok Tatoo festivalinde kraliçe seçilmiş Ünlü Tattoo Kraliçeleri görsel show yapacaklar. Almanya’ dan Tattoo Model Kim Nova, Alice la Douce ve Vicky Vamp’ın  Rusya dan da  Tattoo Model Nadezhda Avdeeva, Anna Shorina ve Anna Belova’nın katılacağı festival de 2014 türkiye tattoo kraliçesi seçilecek. Ziyaretçiler canlı müzik, dövme yarışmaları ve Bayan Dövme Kraliçe seçimi dahil sahne gösterileri ile ağırlanacak. Rock Fm in medya sponsoru olduğu İstanbul Tattoo Convention 2014 ‘de Rock Fm dj leri  canlı performanslarını sergileyecek.

dovme3Ziyaretçilerin dövme sanatının en ince ayrıntısına kadar görebilecekleri  fuarda  dövme sanatının geleneksel ve  modern tekniklerini uygulamalı olarak  çeşitli standlarda izleme imkanı olacak. İlk gün açılış ile birlikte çeşitli gösterilerin sergileneceği fuarda her gün  ayrı  bir katagoride dövme yarışması  yapılacak.

Reklamı Geç