Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAR YAĞDI İSTANBUL TRAFİĞİ BÜYÜK ORANDA RAHATLADI…

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da etkili

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da etkili olan kar yağışı toplu ulaşımı da etkiledi. Kar yağışının ulaşıma olumsuz etki yapması beklenirken vatandaşların otomobilleri yerine toplu taşıma araçlarını kullanması İstanbul trafiğini rahatlattı. 

istrkar2Kar yağışının yaşandığı 7-11 Ocak tarihleri arasında İstanbullular’ın toplu ulaşımı kullanması nedeniyle trafik yoğunluğundan yapılamayan otobüs sefer oranı yüzde 1’den 0.5’e düştü. Yolcu sayısının artmasına rağmen otobüs seferlerindeki düzenlilik yüzde 95’ten yüzde 96.2’ye, dakiklik ise yüzde 88’den yüzde 90’a yükseldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı önlemler ve yol açma çalışmaları ile birlikte trafik yoğunluğu ve duraklarda bekleme oranında ciddi bir azalma görüldü.

istrkar3Konuyla ilgili olarak İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci toplu ulaşımı kullanmanın önemine vurgu yaparak “sadece kar ya da yağmur yağışının olduğu zamanlarda değil, toplu ulaşımı bir yaşam kültürü olarak benimsediğimizde İstanbul trafiği diye bir şey kalmayacak. Bunun en net örneğini geçtiğimiz hafta yaşadık. Toplu ulaşımı yaygınlaştırmak ve otobüslerimizde gereken konfor ve hizmeti sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Reklamı Geç