Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KARDEŞ ŞEHİRLER İFTAR SOFRASINDA AYNI EKMEĞİ PAYLAŞTI..

Kardeş şehirler Ümraniye Belediyesi

Kardeş şehirler Ümraniye Belediyesi ve Altıeylül Belediyesi, Balıkesir Altıeylül’de kurulan iftar sofrasında 5 bin kişinin katılımıyla bir araya geldi.

kardes sehirler iftar 9Ümraniye Belediyesi ile kardeş şehri olan Altıeylül Belediyesi arasındaki kardeşlik köprüsü iftar sofrasında birleşti. Plevne Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğine Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediyesi Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, Ümraniye Belediyesi Meclis Üyesi İmdat Köseoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Metin Çakmak, Altıeylül Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can iftar yemeği öncesinde Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu makamında ziyaret etti ve başkanlar kardeşlik köprüsü konusunda sohbet ettiler. Ayrıca başkanlar, Altıeylül’e Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılacak olan kültür merkezi inşaatı hakkında da fikir alışverişinde bulundular.

kardes sehirler iftar 7Ziyarette konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Altıeylül Belediyesi ile kardeş belediye olduk. Türkiye’de ve yurt dışında da bazı kardeş belediyelerimiz var. Altıeylül Belediyesi benim de Susurluklu olmam nedeniyle kardeş ilçeler arasında daha farklı bir noktada. Mübarek Ramazan münasebetiyle Balıkesirli kardeşlerimiz ile bir arada olmak için geldik. Balıkesir bizim baba yurdumuz, ata yurdumuz. Burada bizim eserimiz olsun istiyoruz. Altıeylül ilçesine hizmet edecek bir kültür merkezi yapmak istiyoruz” dedi.

kardes sehirler iftar 6Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, “Hasan Can ağabeyimiz Ümraniye’yi Ümraniye yapan başkanımız. Ümraniye’de ciddi işler yaptı ve Ümraniye’yi cazibe merkezi haline getirdi. Kardeşliğimiz sözde değil özdedir. Ramazan ayında kardeşlik iftarında buluştuk. Biz yeni bir belediyeyiz. Henüz 2 yaşındayız. Hasan Can başkanımızın tecrübe ve birikimlerinden faydalanıyoruz. Ümraniye ile her zaman dayanışma içerisindeyiz, temaslarımız artarak devam edecek. Kardeş belediye olmaktan mutluyuz” diye konuştu.

kardes sehirler iftar 1Ziyaretin ardından iki başkan hediye takdiminin ardından Altıeylül İlçesi Plevne Mahallesi Öğretmenevi civarında yapılması düşünülen Hasan Can Kültür Merkezi inşaat alanını gezdi. Başkan Kafaoğlu, Başkan Hasan Can’a yer ve konum hakkında bilgi verdi. Kardeş Belediye Başkanları Hasan Can ve Zekai Kafaoğlu incelemenin ardından Plevne Mahallesi’nde iftarın verildiği alana geçtiler. Başkanlar alana birlikte girdi ve iftara gelen vatandaşlarla selamlaşıp sohbet ettiler.

kardes sehirler iftar 2İftar öncesinde konuşma yapan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Ümraniye Belediyesi’nin verdiği kardeşlik ve gönül sofrasında bir aradayız. Sofralarımız bir, gönüllerimiz bir, inançlarımız bir” dedi. Zekai Kafaoğlu: “Ramazan ayı bir olmaktır, kardeşliktir. Kardeşliğimiz ebediyete kadar devam edecektir. Yunus Emrelerin, Mevlanaların kültüründen geliyoruz. 7’den 70’e herkes bu iftarda buluştu. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermesin” dedi.

kardes sehirler iftar 3Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Altıeylül halkına hitap ederek, “Rabbim bu güzel vatanı, bu güzel ülkeyi, al bayrağın gölgesinde bin yıldan beri şehit kanları ile sulanmış vatan toprağını, bin yıldır barış içinde yaşayan bizleri sonsuza kadar kardeşlik içinde yaşayacağımız bu iklimi daim kılsın. Allah bu ülkeyi ve vatanı sonsuza kadar şehitlere layık, birlik ve beraberlik memleketi yapsın. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun, daha nice bayramlara erişelim. Bu vatanın içerisinde her günümüz bayram gibi olsun. Bizler bu vatanı, bu toprakları yurt edindik. Bu topraklarda bin yıldır kardeşlik ve barış içerisinde yaşıyoruz. Ülkemizi karıştırmaya ve fitne sokmaya çalışanlar var. Tarih boyunca böyle yaptılar. Ama bizler bir ve beraber olduğumuz müddetçe, geçmişte olduğu gibi, İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi iman dolu göğsümüzle mücadele edeceğiz. Şimdi tankı, topu, tüfeği, helikopterini yapan ve en kısa sürede uçağını ve uçak gemisini yapacak olan güçlü bir Türkiye var. Türkiye Cumhuriyeti’ni kimse sınayamaz. Bu millet birdir, beraberdir ve kardeştir. 2 sene önce Altıeylül Belediyesi ile kardeş belediye olduk. Kardeşlik hukuku içerisinde birbirimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu kardeşliğin bir ürünü olması için Altıeylül hudutları içinde Ümraniye Belediyesi olarak kültür merkezi inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

kardes sehirler iftar 10

kardes sehirler iftar 4

kardes sehirler iftar 5

Reklamı Geç